Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Grzegorz Kasdepke w Bibliotece

kasdepke (35)23 listopada 2009 do Biblioteki Publicznej Miasta Marki na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 5 przybył pisarz dla dzieci i i młodzieży GRZEGORZ KASDEPKE.
Autor m.in. „Rózgi”, „Kacperiady” czy „Detektywa Pozytywki” nawiązał świetny kontakt z dzieciakami. Opowiadanie o swoich książkach – często z humorem – ubarwiał różnymi historyjkami z życia zawodowego i prywatnego. Razem z uczniami zgłębiał znaczenie niektórych związków frazeologicznych, opierając się na swoich książkach „Co to znaczy” i „Co to znaczy po raz drugi”. Uśmiech na twarzach nie tylko dzieciaków, ale i Pań wywołał stwierdzeniem, że kiedy dzieci „dostają małpiego rozumy”, to Panie „dostają białej gorączki”.
Podczas małej „konferencji prasowej”, „młodzi dziennikarze” chcieli wiedzieć wszystko o autorze – gdzie mieszka, ile ma lat, czy dużo zarabia. Pan Kasdepke z humorem odpowiadał na każde pytanie, a z niektórymi musiał zmierzyć się
nawet kilka razy. Na zakończenie można było zdobyć autograf pisarza, po który ustawiła się dłuuuga kolejka. Każdy chciał zdobyć dedykację, do czego znakomicie przydały się wcześniej zakupione książki, a także zakładki, pamiętniki czy dzienniczki. Spotkanie z Panem Grzegorzem Kasdepke, na pewno na długo pozostanie w pamięci 60 uczniów – i może chętniej będą sięgały po książki autora, którego mogły zobaczyć i poznać „z bliska”.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,571s)