Grupa ,,Krasnali” z Przedszkola nr 3 w Filii Bibloteki Publicznej w Strudze

Najmłodsza grupa dzieci z Przedszkola nr 3 ,,Bajkowy Świat” wraz z Paniami w dniu 22 maja udała się na wycieczkę do Filii Biblioteki Publicznej Miasta Marki mieszczącej się w niedalekiej odległości od przedszkola, a dokładnie w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej w Strudze.

Na spotkaniu dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami zachowania w bibliotece. Dowiedziały się jak wygląda praca w bibliotece   i jakie książki znajdują się na półkach. Dzieci słuchały czytania kilku ulubionych opowiadań, z wielkim zainteresowaniem oglądały książki. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Wiemy, że   sprawą  bardzo ważną w rozwoju dziecka jest rozbudzanie zainteresowania książką. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

 Na koniec pobytu w bibliotece maluchy podziękowały pani Urszuli Paszkewicz za gościnność, po czym spędziły miło czas na szkolnym placu zabaw.

 

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 65, generowano: 0,603s)