Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Grób Rodziny Briggsów w Warszawie

Grób Rodziny Briggsów przy ul Młynarskiej w Warszawie, aleja 9, grób nr 94

Na początku stycznia br.,  w imieniu wdzięcznych i pamiętających Marek Stowarzyszenie Marki Pustelnik Struga zapaliło symboliczny znicz  na grobie Rodziny Briggsów.   W dniu 4 stycznia minęły 94 lata od śmierci mareckiego fabrykanta Alfreda Briggsa.

W październiku 2018 roku, marecki regionalista pan Antoni Widomski dotarł do informacji prasowej mówiącej o kolejnej darowiźnie. Tym razem dowiedzieliśmy się, że w 1935 roku,  Augusta Klara Briggs z domu Schulz przekazała kwotę 3 tys. złotych na opłacenie grobu Rodziny Briggsów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie.  Jest to cmentarz kościoła św. Trójcy, do którego należała rodzina Briggsów.
Również od Pana Antoniego Widomskiego wiemy,  że żona fabrykanta, Augusta, zmarła 24 kwietnia 1937 roku, przeżywszy swojego męża o 12 lat.  Miejsce jej pochówku pozostaje nieznane, tak jak Flory i Johna Briggsów.
Gwoli przypomnienia, w grobie rodziny Briggsów pochowana jest jeszcze  inna osoba, brat Augusty, Rudolf Schulz, zm. 27 kwietnia 1927 roku, który po zawarciu małżeństwa Alfreda Briggsa z Augustą z d. Schulz w 1886 roku, objął posadę głównego kasjera fabryki przędzalniczej w Markach.
Foto.  Bogusława Sieroszewska

Galeria

Komentarze: 2

  1. Dziękujemy Bogusiu za ten wpis, ale przy okazji może warto by przypomnieć sylwetki innych osób i rodzin wyznania ewangelicko-augsburskiego, którzy swoim życiem i działalnością przyczynili się do rozwoju Marek pod względem kulturowym, cywilizacyjnym i patriotycznym. Oni to po dziś dzień pozostają we wdzięcznej pamięci markowian jako pracodawcy, fundatorzy, darczyńcy. Mam tu na myśli oprócz rodzin Briggsów, Whiteheadów Granzowów, Antoniego Beilla, Jana Hinza, Maksymiliana Małachowskiego, a może i inne osoby. Ich miejsce wiecznego spoczynku znalazło się właśnie na tej ewangelcko-augsburskiej nekropolii przy ul. Młynarskiej w Warszawie.

    Prosimy Bogusiu o kolejne informacje, reportaże i fotografie grobów tych ludzi, którzy swoim życiem i działalnością zasłużyli się dla Marek.

    Zbigniew Paciorek

  2. Dziękujemy Bogusiu za ten wpis, ale przy okazji może warto by przypomnieć sylwetki innych osób i rodzin wyznania ewangelicko-augsburskiego, którzy swoim życiem i działalnością przyczynili się do rozwoju Marek pod względem kulturowym, cywilizacyjnym i patriotycznym. Oni to po dziś dzień pozostają we wdzięcznej pamięci markowian jako pracodawcy, fundatorzy, darczyńcy. Mam tu na myśli oprócz rodzin Briggsów, Whiteheadów Granzowów, Antoniego Beilla, Jana Hinza, Maksymiliana Małachowskiego, a może i inne osoby. Ich miejsce wiecznego spoczynku znalazło się właśnie na tej ewangelcko-augsburskiej nekropolii przy ul Młynarskiej w Warszawie.

    Prosimy Bogusiu o kolejne informacje, reportaże i fotografie grobów tych ludzi, którzy swoim życiem i działalnością zasłużyli się dla Marek.

    Zbigniew Paciorek

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,578s)