Księża Michalici

Księża Michalici
al. Piłsudskiego 252
05-261 Marki

Gościnna Ziemia

FEST120 czerwca 2010 roku w kościele św. Andrzeja Boboli w Markach odbył się III Michalicki Festiwal Piosenki Religijnej „Gościnna Ziemia”. Festiwal zorganizowało Towarzystwo Powściągliwość i Praca pod patronatem Burmistrza Miasta Marki Pana Janusza Werczyńskiego.

W niedzielne popołudnie kościół parafialny wypełnił się młodymi artystami oraz ich rodzinami i przyjaciółmi. Przed widownią wystąpiło 25 laureatów, głównie z Dziecięcego Zespołu „Barka” oraz Świetlicy Środowiskowej Towarzystwa powściągliwość i Praca. Uczestnicy prezentowali różnorodne formy śpiewu i muzyki religijnej. W konkursie nie było zwyciężonych ani przegranych, ponieważ organizatorom przyświecała idea odkrywania młodych talentów, promowania zdolności muzycznych oraz integracja środowiska zainteresowanego muzyką religijną. Chodziło przede wszystkim o wspólną modlitwę, śpiewanie i zabawę. Laureaci otrzymali pamiątkowe książki oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Marki Pana Janusza Werczyńskiego. Radosnej atmosfery śpiewania doświadczyła również publiczność oraz zaproszeni goście, którzy włączyli się do wspólnych pieśni. Na zakończenie gościnnie z zespołem muzycznym księży michalitów wystąpił
ks. Stanisław Kluk z Australii, który zaśpiewał ze wszystkimi piosenkę ?Ptaki latające?. ?Jestem zachwycony waszym śpiewem. W Australii nie ma takiej tradycji. Pielęgnujcie ten festiwal, bo jest to niezwykłe doświadczenie nie tylko dla was, ale dla tych, którzy was słuchają? ? mówił ks. Stanisław.

Na zakończenie artyści i widzowie spotkali się w budynku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Markach na poczęstunku. Ks. Rafał Szwajca wyraził uznanie dla artystów, podziękował organizatorom i darczyńcom. Prosił, aby śpiew stawał się codziennością, obejmował coraz szersze kręgi i przede wszystkim był pieśnią sięgającą nieba.

Michalicki Festiwal Piosenki Religijnej „Gościnna Ziemia” odbył się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Marki.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,596s)