Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Gdy metro ruszy ze stacji Trocka

ZTM proponuje zmiany w częstotliwości i długości linii autobusowych. Mieszkańcy i samorząd Marek wnioskują o istotne korekty.

Wczoraj w Centrum Aktywności Fabryczna 3 pojawiło się około 60 mieszkańców naszego miasta, zainteresowanych udziałem w konsultacjach społecznych na temat zmian w komunikacji publicznej. A te będą znaczące z uwagi na planowane we wrześniu otwarcie stacji metra Trocka. Zarząd Transportu Miejskiego proponuje, by trzy linie autobusowe, które przejeżdżają przez Marki (140,340, 738) kończyły bieg przy stacji podziemnej kolejki na Targówku (240 bez zmian). W zamian zarządca publicznego transportu oferuje zwiększenie częstotliwości kursów. Dla przykładu – w godzinach szczytu linia 140 z Czarnej Strugi jeździłaby co 10 minut. Z kolei od Pustelnika autobus podjeżdżałby na przystanek co 5 minut. Jak szacuje ZTM, w sumie to daje 450 dodatkowych miejsc w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

Nasi mieszkańcy akceptują plan zwiększenie częstotliwości. Mają jednak uwagi co do planu nowych tras. W wielu rozmowach przewijał się wątek pozostawienia jednej linii co najmniej do stacji Warszawa Wileńska, a najlepiej do stacji Warszawa Wschodnia. Mieszkańcy zwracali uwagę na to, że wiele starszych osób jest przyzwyczajonych do obecnego układu komunikacyjnego, a przesiadki mogą być dla nich uciążliwe.

Uczestnicy konsultacji podnosili też argument przyśpieszenia autobusów z Marek.

- Obie propozycje uwzględnimy w naszym oficjalnym stanowisku. Zaproponujemy m.in., by autobusy 140 oraz 340, wyjeżdżając poza granice Marek, stawały się liniami przyśpieszonymi. Optujemy też za pozostawieniem jednej, dłuższej linii – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Mieszkańcy wypełnili około 40 papierowych ankiet. Nadal mogą zgłaszać swoje uwagi bezpośrednio do ZTM. Odbędą się jeszcze trzy spotkania:

- 2 czerwca w ratuszu na Targówku (Kondratowicza 20, godz. 11-16)

- 4 czerwca podczas otwartego posiedzenia Rady Warszawskiego Transportu Publicznego, zaplanowanego na 4 czerwca w Centrum Kreatywności Targowa 56 (godz. 17-20).

- 12 czerwca w urzędzie dzielnicy Praga Północ (Kłopotowskiego 15, godz. 17-20).

Propozycje do projektu zmian  w komunikacji publicznej można także zgłaszać elektronicznie na adres e-mail: konsultacje@ztm.waw.pl Koniec dyskusji jest zaplanowany na 23 czerwca tego roku.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,544s)