Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Finisaż wystawy Mariana Adamczyka w MOK – zaproszenie

Marecki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza we wtorek 21 października na godz. 17.30 na finisaż (uroczyste zakończenie) II JUBILEUSZOWEJ WYSTAWY MALARSTWA I RYSUNKU Mariana Adamczyka, którego malarstwo i rysunki są aktualnie prezentowane w naszej galerii. W tym roku artysta obchodzi 70-lecie swoich urodzin i 50-lecie pracy artystycznej.

W 1958 roku ukończył z nagrodą Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, Studia na Wydziale Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ukończył w 1964 roku również z wyróżnieniem. Jest uczniem znakomitych, nauczycieli – Stanisława Szczepańskiego, Jana Cybisa, musiał także – wychodząc od mistrzów – znaleźć swoje własne oblicze artystyczne. Z upodobaniem maluje portrety, pejzaże, rzadziej sceny rodzajowe. Prace te, wyrosłe na gruncie kreacyjnego realizmu (subiektywnego obrazowania rzeczywistości w dziele plastycznym) i koloryzmu, cechuje dynamika i siła wyrazu. Marian Adamczyk jawi się jako niezwykle wrażliwy twórca stawiający w swym malarstwie na przeżycie, zauroczenie, podnietę wizualną.

Dorobek artysty to ponad 2000 obrazów i osiem tysięcy rysunków. Na mareckiej wystawie prezentujemy 63 obrazy i 40 rysunków. Wystawa będzie otwarta do 24 października. Uczestnicy spotkania przy herbacie, kawie i ciasteczkach i poznają bliżej sylwetkę artysty, będą przez niego oprowadzeni po wystawie, posłuchają fragmentów z przygotowanych do druku wspomnień pt: „Trzy nogi Pietera Bruegela”, ale także będą mieli okazję oglądać malarza pracującego nad „portretem na żywo”. Dodatkowo będzie możliwość zakupienia lub zamówienia obrazu lub rysunku artysty. Wstęp wolny.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 51, generowano: 0,529s)