Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Wodociąg Marecki

Wodociąg Marecki Sp. z o.o.
ul. Żeromskiego 30, 05-270 Marki

22 781 35 32
22 771 46 93

Finał negocjacji z Warszawą

Wspólne pertraktacje przedstawicieli MPWiK i Wodociągu Mareckiego zakończyły się sukcesem, czyli podpisaniem umowy o długofalowej współpracy. Dla mieszkańców miasta Marki jest to bardzo ważny moment, ponieważ zostały uregulowane sprawy zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków do systemu MPWiK m.st. Warszawy.

W dniu 28 sierpnia 2013 r. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie przy Pl. Starynkiewicza 5 miało miejsce uroczyste spotkanie, wieńczące zakończenie wspólnych negocjacji prowadzonych przez przedstawicieli  MPWiK w m. st. Warszawie i Wodociągu Mareckiego dotyczące przyszłej współpracy obu przedsiębiorstw.

Przedstawiciele Zarządu MPWiK m. st. Warszawy w osobach: Adam Chwieduk – Członek Zarządu, Grzegorz Wasilewski – Członek Zarządu oraz Kajetan Specjalski – Prezes Zarządu Wodociągu Mareckiego w obecności Pani Hanny Krajewskiej – Prezesa Zarządu MPWiK w m. st. Warszawie, Pana Janusza Werczyńskiego – Burmistrza Miasta Marki oraz przedstawicieli zespołów negocjacyjnych obu spółek podpisali szereg dokumentów, regulujących wiele spraw z przeszłości oraz wyznaczających w sposób jednoznaczny tryb współpracy przy zaopatrywaniu w wodę oraz odprowadzaniu ścieków.

 

Najważniejszym dokumentem było podpisanie wynegocjowanej nowej, korzystniejszej umowy o hurtowym odbiorze ścieków komunalnych z terenu miasta Marki za pomocą wybudowanego w ramach projektu unijnego systemu kanalizacji. Dzięki zastosowaniu urządzeń pomiarowych od dnia obowiązywania umowy tj. od 1 września 2013 r. Wodociąg Marecki będzie się rozliczał za rzeczywistą ilość ścieków odprowadzoną do systemu kanalizacji MPWiK w Warszawie.

Kolejnym ważnym dokumentem jest porozumienie o przejęciu – przekazaniu przez Wodociąg Marecki do eksploatacji przez MPWiK w m. st. Warszawie przewodów tłocznych kanalizacji sanitarnej na terenie Warszawy, odprowadzających w przeszłości ścieki z terenu miasta Marki. Obecnie ścieki odprowadzane są nowo wybudowanym kolektorem zakończonym układem pomiarowym ilości odprowadzanych ścieków.

 

Ostatni podpisany dokument to porozumienie w sprawie poprawy zaopatrzenia w wodę terenu Białołęki wschodniej w rejonach graniczących bezpośrednio z Markami. Określa jednoznacznie zasady ścisłej współpracy obu spółek i sposób regulacji umowy o dostarczanie wody przez Wodociąg Marecki dla odbiorców na terenach przygranicznych, przy tymczasowym braku infrastruktury wodociągowej MPWiK w m. st. Warszawie.

PM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

Komentarze: 2

  1. Beata pisze:

    Szkoda, że nie mamy w Markach cen warszawskich za ścieki…. Na Dolnym Mokotowie na przykład 6 zł z małym hakiem…. http://www.cena-wody.pl/index.php?p=2&t=1&id=1&idt=608

  2. Bartek pisze:

    Jestem ciekaw kto połączy sieć wodociądową MPWiK z siecią WM i kto za to zapłaci?
    Żadna ze stron nie chce wyłożyć pieniędzy, czekają na pierwszego developera który będzie potrzebował wody na Białołęce i w tedy to za jego pieniądze wybudują połączenie!!!

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,570s)