Księża Michalici

Księża Michalici
al. Piłsudskiego 252
05-261 Marki

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Festyn z okazji Dnia Ojca – TATA I JA – relacja

Tata i Ja„Bez dobrego domu, człowiek jest w jakiś sposób zachwiany w swoim człowieczeństwie. Rodzinę trzeba dzisiaj otulić ciepłem, tak jak się ociepla domy przed zimą. Ojcze, pamiętaj! Twoja postawa jako ojca i męża jest odbiciem ojcostwa samego Boga. Taki obraz Boga będzie miało twoje dziecko, jaki ty sam pozostawisz mu przez swoją postawę” – mówił Proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli w Markach ks. Stanisław Kalisztan w czasie niedzielnej homilii, kierowanej do ojców. Na dobre już bowiem w kalendarz imprez kulturalnych Miasta Marki wpisał się Festyn z Okazji Dnia Ojca „Tata i Ja”, organizowany przez Urząd Miasta Marki i Towarzystwo Powściągliwość i Praca. W tym roku impreza odbyła się 21 czerwca i zgromadziła kilkaset dzieci, młodzieży, ojców i matek.

Celem festynu była integracja środowiska lokalnego, dobre wykorzystanie wolnego czasu szczególnie przez dzieci i młodzież oraz ukazanie ważnej roli ojca w wychowaniu
i kształceniu młodego pokolenia. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, konkursów, gier i zabaw sportowych.

Festyn rozpoczął się meczem piłki nożnej. Tym razem na jednej połowie stanęli młodzi ojcowie, natomiast ich przeciwnicy to pracownicy Urzędu Miasta Marki i księża michalici. Po wielu sportowych zmaganiach, mecz zakończył się wynikiem 7:2 z korzyścią dla ojców.

Na festynie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: karuzela, zjeżdżalnia, dmuchany zamek, pop-corn, lody, kuchnia wojskowa, wata cukrowa, strzelnica, jazda konna, samochodziki i malowanie twarzy. Przygotowano również konkurencje dla ojców, takie jak: karaoke, cięcie drzewa piłą, wbijanie gwoździ, przenoszenie klocków drzewa itp.
Na zwycięzców tych konkurencji czekały cenne nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta Marki i Towarzystwo Powściągliwość i Praca. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyła loteria fantowa, której główną wygraną był rower górski i sprzęt gospodarstwa domowego. Całą zabawę umilał występ Dziecięcego Zespołu Barka, Młodzieżowego Chóru Miasta Marki Towarzystwa Powściągliwość i Praca oraz zespołu muzycznego księży michalitów.

Zabawa trwała do godz. 22.00 i zakończyła się wspólną modlitwą.

Impreza odbyła się przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Marki.

Galeria

Komentarze: 1

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,533s)