Ferie zimowe w „Chacie”

W czasie ferii zimowych świetlica środowiskowa „Chata” przygotowała bogatą ofertę zajęć dla dzieci. Zmieniono organizację pracy i codziennie od godziny 10.00 do 14.00 podopieczni mogli spędzać czas na wspólnych zajęciach plastycznych, kulinarnych, tanecznych i teatralnych.

Każdy mógł odkryć swój talent i świetnie się przy tym bawić. Miłośnicy układania puzzli i gry w warcaby wzięli udział w turnieju, który wszystkim dostarczył wielu emocji.

Dzieci doskonale bawiły się w Pałacu Kultury i Nauki na wystawie edukacyjnej i interaktywnej stworzonej przez najwybitniejszych naukowców i projektantów duńskiego Centrum Nauki w Kopenhadze „Żyj zdrowo. Sport & szpinak”.

Wyjazd do Opery Narodowej na balet  „Dziadek do orzechów” przeniósł wszystkich w świat dziecięcych marzeń. Dzieci mogły podziwiać muzykę Piotra Czajkowskiego, piękną i trudną sztukę baletową w wykonaniu najlepszych polskich tancerzy.

27 stycznia prawie cała grupa wyjechała do Warszawy, żeby podziwiać najpiękniejsze zakątki Starówki i obejrzeć ruchomą szopkę  w kościele Kapucynów pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej i  w kościele Świętego Ducha przy ul. Freta. Spacer zakończył się posiłkiem w Pizzy Hut na Placu Zamkowym.

Podczas zajęć w świetlicy prowadzone były zajęcia socjoterapeutyczne w zakresie umiejętności interpersonalnych, prawidłowego komunikowania się – bez agresji (także słownej), kulturalnego zachowania oraz szacunku do siebie i innych.

Ferie to czas relaksu i zabaw na świeżym powietrzu, dlatego korzystając z pogody zorganizowano dzieciom przejażdżkę zaprzęgiem konnym do gospodarstwa agroturystycznego „Rancho Bena” w Stanisławowie.  Było tam ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wręczanie nagród za udział w konkursach i zabawa przy muzyce.

Drugiego lutego dzieci wróciły do swoich obowiązków i zajęć lekcyjnych. Doskonale spędzony czas podczas ferii doda im zapału do pracy w drugim semestrze.

Jolanta Augustyniak

Galeria

Komentarze: 1

  1. Ewelina Bocheńska pisze:

    Proszę o przyjęcie mnie do pracy w charakterze pomocy nauczyciela .Ukończyłam szkole policealnej kierunek Pedagogika .Również kierunek konsultat do spraw Psychologii Socjololgii Pracoałam jako wolontariuszka świetlicy świetego Patryka warszawie .Ukończyłam kurs komputerowy Word Excal .Zainteresowanych moją ofertą prosze kontakt telefoniczny 723923710

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,740s)