Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Felek Kartofelek… czyli finał XIII „Majówki z wierszem”

Tydzień bibliotek (8-15 maja) obfituje w wydarzenia! Jednym z najmilszych był XIII międzyszkolny konkurs recytatorski „Majówka z wierszem” – w tym roku pod hasłem „Bajczytanki Pani Hanki”.  

Chodzi o wiersze Pani Hanny Niewiadomskiej – mieszkanki Legionowa i – jak sama o sobie mówi – z wykształcenia poligrafa, z wyboru mamy trzech synów, poetki z przypadku. Szczęśliwego przypadku – można by dodać. Pani Hanna wydaje swoje wiersze od 2003 roku. Pisała je dla swoich synów, publikowała najpierw w prasie lokalnej. Teraz jest autorką 3 zbiorów wierszy dla najmłodszych – wierszy rytmicznych, dowcipnych, poruszających ważne tematy z przymrużeniem oka. Hanna Niewiadomska była – ku uciesze dzieci – przewodniczącą jury tegorocznego konkursu. W skład jury weszła również – zawsze gotowa do pomocy – Pani Agnieszka Lużyśska (przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki), Beata Szczypkowska (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach) i Małgorzata Rowicka (dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki).
W finale „Majówki z wierszem” wzięło udział 43 dzieci z klas 0-3 a laureatami są:
I miejsce – Piotr Zygmunt (SP nr 1)
II miejsce – Gabriela Boguszewska (SP nr 1) i
- Natalia Wysocka (SP nr 2)
III miejsce – Wiktor Olkowski (SP nr 3) i
- Aleksander Kowalski (SP nr 1)
Wyróżnienia: Nikola Kucharska (SP nr 2)
Maja Jaczewska (SP nr 5)
Rozalia Rewerska (SP nr 4)
Igor Kotliński (SP nr 3)
Majówka z wierszem jest wspólnym przedsięwzięciem Biblioteki Publicznej Miasta Marki i Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Bibliotekarzy zrzeszającego bibliotekarki mareckich szkół. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach – za rok spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 1.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,561s)