Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła Podstawowa Nr 4
im. Stefana Grota-Roweckiego

ul. Duża 3, 05-260 Marki
22 781-12-96

Europejskie spotkanie w Turcji

fo_comenius_logo_500x240W dniach 19 – 21.10.2011 r. w szkole podstawowej w Kocaeli (Turcja) odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół biorących udział w projekcie Comenius „Śladami bajek w Europie”.

W trakcie spotkania omówiono dotychczasowe działania w projekcie, a także ustalono zadania do realizacji w tym roku szkolnym. Zostały zaplanowane wyjazdy uczniów do Czech i Słowacji, a także odwiedziny uczniów ze szkół partnerskich w naszej szkole. W maju odbędzie się spotkanie w szkole w Grecji.

W trakcie pobytu w Turcji mogliśmy zapoznać się z warunkami i metodami pracy w tamtejszej szkole. Przeprowadziliśmy lekcje informacyjne o naszym kraju i regionie. Uczniów poczęstowaliśmy naszymi „Krówkami” – bardzo im smakowały.

Uczniowie z tureckiej szkoły przygotowali program artystyczny przedstawiający historię Turcji oraz przedstawienie teatralne „Nasreddin Hodja” – o postaci legendarnego mędrca i filozofa z Anatolii, bohatera niezliczonych legend i opowiadań.

Zapoznaliśmy się również z regionem i zwiedziliśmy Istambuł.

Poznaliśmy również zwyczaje tureckie – byliśmy uczestnikami tradycyjnego wieczoru panieńskiego, a także gościliśmy w zwykłym tureckim domu.

Dzięki takiej współpracy zdobywamy nowe doświadczenia i poznajemy nowych przyjaciół z różnych krajów.

Ewa Brzezińska

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,772s)