Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Ernest BRYLL w Markach – relacja

Ernest BRYLL w MarkachDnia 29.09.2006, w piątkowy wieczór, mieliśmy zaszczyt gościć w Markach poetę i dramaturga – Ernesta Brylla. Na spotkaniu autorskim, przygotowanym przez Niezależny Salon Literacko Artystyczny i Bibliotekę Publiczną Miasta Marki, w oranżerii pałacyku Briggsów zgromadziło się ponad 80 osób. Wysłuchaliśmy opowieści Ernesta Brylla o jego poezji, kontaktach ze światem literackim i komentarzy do recytacji w wykonaniu Oli Szwed i piosenek do tekstów naszego gościa. Ernest Bryll zauroczył nas poczuciem humoru, ciepłem i serdecznością. Jego własna interpretacja wierszy, które dla nas przeczytał, zaskoczyła prostotą i wyrazistością. W tekstach autora m.in. Kolędy-nocki ? pastorałki, która stała się wręcz symbolem okresu lat 80-tych( pięknie wyśpiewanej przez Krystynę Prońko), uderza wrażliwość na ludzkie lęki, nadzieje, oczekiwania, ubrana w skojarzenia rzadkie i niełatwe do odgadnięcia.

Serdecznie dziękuję za współpracę przy organizacji wieczoru poetyckiego z Ernestem Bryllem Pani Małgorzacie Kapicy, Panu Janowi Puścianowi za użyczenie nam gościny w urokliwych pomieszczeniach pałacyku, Pani Annie Szwed, która kieruje kawiarenką artystyczną w Liceum im. Norwida w Radzyminie, za przygotowanie oprawy artystycznej i wszystkim uczestnikom spotkania.
Małgorzata Rowicka

Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 

Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 

Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 

Ernest BRYLL w MarkachErnest BRYLL w Markach

 

Ernest BRYLL w Markach

Komentarze: 1

  1. Jan Kończyński/Ostrów Wlkp. pisze:

    Spotkania z Ernestem są już wpisane do tradycji współczesnego Polaka. Człowiek o takim talencie przekazu, oraz nauk jakimi uświetnia spotkania to orędownik dobra na przyszłość dla każdego z nas. Dla mnie jest ojcem poezji prawdziwej i podczas wielu spotkań – okazał się przyjacielem poezji i piszących dla innych. Z zadowoleniem wpisuję się, bowiem takie spotkania jak w Markach to już rzadkość w polskiej kulturze. Pozdrawiam serdecznie organizatorów spotkania.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 47, generowano: 0,986s)