Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Elżbieta Lewak wystąpi w MOK w „Kołysance dla Ofelii”

18 marca (niedziela), godz. 18.00

KOŁYSANKA DLA OFELII 
wg WILLIAMA SHAKESPEARE`A i STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
monodram ELŻBIETY LEWAK
reżyseria WERONIKA KUŚMIDER

Spektakl o człowieku i jego samotności wobec świata. O tym, że jeszcze się wszystko naprawi. Tylko cierpliwości. 

„Kołysanka dla Ofelii” to opowieść o miłości, rozczarowaniu, rozpaczy i bezradności, a także historia przebaczenia i odkupienia. Reżyserka spektaklu Weronika Kuśmider tak opisała spektakl: „Kołysanka dla Ofelii” to ukochanie wszystkiego, co boli i rani. Utulenie naszego niezrozumienia w relacjach z innymi i samym sobą. Kołysanka, w której spotykają się trzy kobiety. Pierwsza to Ofelia, będąca już po doświadczeniach, o których pisali Shakespeare i Wyspiański, po doświadczeniu śmierci, Ofelia zmartwychwstała. Drugą jest aktorka wykonująca monodram (Elżbieta Lewak). Trzecia to słowiańska Ofelia Wyspiańskiego, z warkoczem, której tradycyjne pieśni wołają „wysłuchaj mojej historii”. Spektakl powstał z okazji 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare`a. Jego premiera miała miejsce w czerwcu 2016 roku.
Kostiumy: Agnieszka Kowalska, Ruch sceniczny: Emilia Przerwa-Tetmajer.

Sepktakl zostanie przedstawiony podczas wernisażu wystawy malarstwa Karoliny Wodzinowskiej – Hankały pt. „Architektura myśli”.
Na wydarzenie (wernisaż oraz spektakl) obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie MOK, tel. 22 781 14 06.

Zapraszamy

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,521s)