MSG

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

ul. Przyleśna 17
05-270 Marki
biuro@msg.net.pl

Ekspres Wyborczy KWW Burmistrza Jacka Orycha

TAK, zmieniamy Marki!

Jesteśmy jak lokomotywa, która ruszyła ze stacji i nabiera prędkości. Znaleźliśmy się na właściwym torze, ale to od Państwa zależy, czy nadal na nim będziemy i z jaką prędkością pojedziemy dalej.

Prezentujemy Państwu Ekspres Wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Burmistrza Jacka Orycha. Znajdą w nim Państwo prezentację naszych kandydatów do Rady Miasta Marki, program naszego komitetu wyborczego, rozliczenie naszych obietnic sprzed 4 lat oraz głosy poparcia znanych i cenionych postaci wspierających naszego kandydata na burmistrza – Jacka Orycha.

Zapraszamy do lektury.

POBIERZ EKSPRES WYBORCZY

 

Komentarze: 3

  1. GK pisze:

    „TAK, zmieniamy Marki”… ale, czy na lepsze? Wizytówką Marek powoli staje się urbanistyczny chaos. Bloki wciskane pomiędzy domy jednorodzinne, nadmiernie gęsta zabudowa, zanikanie terenów zielonych. Proponuję spacer jedną z głównych ulic Marek, Bandurskiego, zwłaszcza otoczenie Biedronki. Czy ktoś w Urzędzie miasta Marki wogóle kontroluje udział powierzchni biologicznie czynnej zgodny z planem zagospodarowania? Wątpie

  2. Pozwolenia na budowę wydaje Starosta Wołomiński w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Służby powiatowe mają obowiązek zweryfikować projekt pod kątem odpowiednich przepisów, w tym pod kątem zachowania przestrzeni biologicznie czynnej. Prawo jest tak skonstruowane, że urząd miasta nie jest organem w tej sprawie i nikt nie ma obowiązku otrzymania opinii miejskich urzędników do projektu budowlanego. Jest to zadanie samorządu powiatowego. Bardzo często o tym, co jest budowane w danym miejscu miasto dowiaduje się, gdy budowa już jest rozpoczęta z tablic informacyjnych.
    Podobnie jest z kontrolą rozpoczętej lub zakończonej już budowy. Jest to zadanie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jeśli mieszkańcy zgłaszają jakieś wątpliwości dotyczące budowy, urząd może jedynie przesłać sprawę do PINB. Nie ma umocowań prawnych, by samemu kontrolować budowę.

  3. GK pisze:

    Mam rozumieć, że o wyglądzie naszego miasta decyduje anonimowy urzędnik z Wołomina, a Urząd Miasta Marki jedyne co może, to wcielić się w rolę listonosza? Pan sobie wyobrazi, że są takie miasta podwarszawskie, w którym tylko zmiana koloru pokrycia dachowego stanowi duży problem dla inwestora.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 72, generowano: 0,565s)