MSG

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

ul. Przyleśna 17
05-270 Marki
biuro@msg.net.pl

Ekspres Marecki 4/2012

- NaprawmyTo – Marki
- Lokalny klucz
- Dzień sportu
- Przystań Marki – relacja
- Syrokomlówka w Markach

Do pobrania tu: Ekspres Marecki (2,25 MB)

Komentarze: 3

 1. Malgorzata Grochalska pisze:

  Artykuł o przedszkolach.
  To jest kpina że od paru lat przybywa rodzin w
  Markach, obecnie trawa konkurs ?zamelduj się w
  Markach” Urząd Miasta się chwali rosnącą liczbą
  mieszkańców a ok. 50 % dzieci nie dostaje się do
  przedszkoli państwowych.
  Czy rada nie wie o tym że jak jest więcej rodzin to
  za tym idzie większa infrastruktura!
  Zwłaszcza że ta sytuacja trwa od paru lat.
  To jest totalna bezczelność tworzyć prywatne
  przedszkola i dofinansowywać je o ponad 1 mln
  więcej niż państwowe.
  Znając pośpiech władz miasta, przedszkole będzie
  budowane w takim tempie jak gimnazjum !
  Dramat co się w tych Markach dzieje.

 2. Maks Kolanko pisze:

  Ma Pani 100% racji, ale mamy to co sami wybraliśmy czyli starego Burmistrza, którego żona buduje kolejne prywatne przedszkole i bezradną Radę. Czy była Pani kiedyś na posiedzeniu Rady? Polecam. Lepsze jak kabaret.

 3. Arkadiusz Werelich pisze:

  Witam,

  Interpelacja, którą złożyłem na ręce burmistrza była w celu przedstawienia sytuacji oświaty w Markach. Moim zdaniem, jak i mieszkańców, którzy zgłaszali mi problem – sytuacja jest niepokojąca. Potwierdziły to dane zawarte w analizie, która była częścią interpelacji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że burmistrz oraz ówczesna władza doskonale znali sytuację, a mimo to – nie reagowali. W tej sytuacji trzeba podjąć decyzję o budowie kolejnej placówki publicznej, co jest w Markach niezbędne. Jest tylko jeden, ale duży problem. Ogrom inwestycji, które trzeba wykonać w mieście jest bardzo kosztowny. Mimo inwestycji, które rozpoczęliśmy: budowa nowej siedziby ZS nr 1, 2 orlików, zagospodarowanie SP nr 1, odwodnienia Marek oraz termomodernizacji obiektów szkolnych – nadal są braki. Obecnie stoimy przed naprawą infrastruktury drogowej, która w wyniku prac kanalizacyjnych uległa znaczącej degradacji, a która nie może czekać. Mieszkańcy Marek muszą zrozumieć, że zaległości, które nawarstwiały się latami – nie da się nadrobić w rok, czy dwa. Tu trzeba znaczących nakładów finansowych, które zostały znacznie ograniczone przez zadłużanie miasta w ostatnich latach, mimo braku kluczowych inwestycji. Realizując obecne inwestycje staramy się o pozyskiwanie środków zewnętrznych, aby odciążyć budżet miasta i to się udaje. Jestem pełen optymizmu, że Marki staną na nogi w ciągu najbliższych lat.

  Informacje na temat interpelacji i inne na stronie:

  http://www.werelich.com.pl

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,547s)