Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Eksperymentalny projekt drogowy

Ogłosiliśmy przetarg, w którym szukamy wykonawcy dróg gruntowych w wersji 2.0.

Na wiosnę ruszyły równania dróg gruntowych, których mamy w mieście ponad 70 km. Wielu mieszkańców zaznacza, że te działania są nietrwałe i po opadach deszczu trzeba je regularnie powtarzać. Dlatego ratusz zdecydował się na pilotaż, którego celem jest skuteczne utwardzenie gruntówek. W uproszczeniu polega on na zagęszczeniu i zastosowaniu chemicznych stabilizatorów (grunt jest wzruszany do głębokości 30 cm, równany, profilowany, walcowany), które pozwolą na uzyskanie przez wiele miesięcy równej nawierzchni gruntowej. Taka droga może mniej pylić. Jest także tak wyprofilowana, by woda była odprowadzana poza pas jezdny. W przyszłości taka nawierzchnia może stanowić odpowiednią podbudowę do ułożenia asfaltu.

Jeśli eksperymentalny projekt się powiedzie, rozwiązanie będzie można stosować szerzej. Na pierwszy ogień pójdą ulicy o różnym natężeniu ruchu: Batalionów Chłopskich, Długa, Hallera, Jasińskiego, Pałacowa, Rocha Kowalskiego, Rzędziana, Skowronia, Żeromskiego i Skorupki. Właśnie ratusz ogłosił przetarg w tej sprawie. Na oferty potencjalnych wykonawców czekamy do 5 maja.

Szczegóły przetargu TUTAJ

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,544s)