Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Dzień Rodziny w Parafii NMP Matki Kościoła – 8 czerwca 2014 r.

W niedzielę, 8 czerwca, zapraszamy na IV Parafialny Dzień Rodziny pod hasłem
Rodzina Rodzinie
.

Tegoroczne spotkanie odbywa się w roku kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II – wyniesionego na ołtarze 27 kwietnia przez Ojca Świętego Franciszka. Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin
(w Litanii do Świętego Jana Pawła II jedno z wezwań brzmi: Patronie rodzin chrześcijańskich, módl się za nami). W tym roku także mija 10 lat od powstania naszej parafii, czas więc zacieśnić rodzinne więzy.

Organizatorem i koordynatorem działań jest Akcja Katolicka, która zaprasza do czynnego udziału zarówno parafian, jak i sympatyków naszej parafii.
Niech będzie rodzinnie, jak niegdyś w Markach bywało.
Ponieważ budujemy kościół i każda złotówka jest na wagę złota, spotkanie rodzinne pragniemy przygotować własnym, parafialnym  sumptem.
Podzielmy się naszymi umiejętnościami, zdolnościami, czasem, którego nie mamy w nadmiarze,  a więc darami otrzymanymi od Pana Boga za darmo. Niech to będą np. ciasta upieczone przez mamy i babcie, może napoje dla dzieci zakupione za niewielkie pieniądze, cukierki czy lizaki, czy inne smakołyki lubiane przez dzieci.
Zróbmy loterię każdy los wygrywa przygotowując i przynosząc na nią fanty.
Zróbmy stolik gier planszowych dla dzieci, kącik czytania, kącik dykcji Posłuchaj, co i jak mówię, kącik  opowieści o przeszłości, stolik nauki np. haftowania, wicia wianków, rysowania, malowania
i tu … czekamy na pomysły.
Przynieśmy ubranka dla dzieci, z których nasze dzieci już wyrosły, a inne jeszcze mogłyby korzystać, niezniszczone książki, zabawki, etc., które można będzie wymienić na kiermaszu rodzinnym.

Ruchy religijne i stowarzyszenia katolickie zapraszamy do prezentacji podejmowanych działań, dzieci nie tylko ze Szkoły Podstawowej Nr 2 – ale i przedszkolaków – do zaprezentowania swoich różnorodnych umiejętności recytatorskich, wokalnych, innych.

Na pikniku rodzinnym nie powinno zabraknąć muzyki i to nie tylko odtwarzanej z płyt, ale na żywo. Niegdyś w Markach grywało się na akordeonie, czy ktoś jeszcze ma akordeon i mógłby zagrać na tym instrumencie? Inne instrumenty też mile widziane.
Szykują się gitarowe niespodzianki i nie tylko te!

Oczywiście nie mamy pieniędzy i honorariów nie zapewniamy, ale przy dobrej woli i pomysłowości parafian – oraz wszystkich pragnących włączyć się w to dzieło – zapewniamy pyszną zabawę!

Serdecznie Was zapraszamy.

Możecie przyczynić się do sukcesu naszego rodzinnego święta poprzez rozklejenie plakatów informujących o pikniku,

który jest do pobrania tutaj w formacie A3 (można go wydrukować również w formacie A4).
Za każdą pomoc dziękujemy.

Czekamy na Was również w sobotnie popołudnie, kiedy to będziemy przygotowywać  – jak ja nie lubię tej nowomowy – wydarzenie logistycznie.

Marek Kroczek, Prezes Akcji Katolickiej Marki

Komentarze: 1

  1. [...] W niedzielę 8 czerwca Parafia pw. NMP Matki Kościoła przy ul. Ząbkowskiej zaprasza na IV Parafialny Dzień Rodziny pod hasłem Rodzina Rodzinie. Tegoroczne spotkanie połączone będzie z jubileuszem 10-lecia istnienia parafii. Organizatorem i koordynatorem działań jest Akcja Katolicka, która zaprasza do czynnego udziału zarówno parafian, jak i jej sympatyków. Na uczestników czkają liczne atrakcje! Więcej informacji na: marki.net.pl. [...]

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,526s)