Dzień Otwarty w Sejmie już w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 12 lutego br., z okazji 93. rocznicy pierwszego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego i uchwalenia Małej Konstytucji, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania  najważniejszych i najciekawszych miejsc w kompleksie budynków przy ul. Wiejskiej. Tym razem specjalnie dla zwiedzających przygotowana została wystawa poświęcona pierwszym posłankom w II Rzeczypospolitej – pionierkom polskiego parlamentaryzmu.

Poza tym odwiedzający tradycyjnie będą mogli zwiedzić galerię Sali Posiedzeń Sejmu, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski, oraz Hall Główny, w którym znajdują się tablice: upamiętniająca posłów II RP ? ofiary II wojny światowej oraz poświęcona parlamentarzystom, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. W Korytarzu Marszałkowskim na gości czeka znana z telewizji sala im. Ignacego Daszyńskiego – marszałka Sejmu II RP, w której na co dzień odbywają się konferencje prasowe posłów. Wystawę przedstawiającą ciekawe biografie pierwszych kobiet w polskim parlamencie, zaangażowanych w pracę na rzecz społeczeństwa, będzie można obejrzeć w sali 102. To właśnie w II Rzeczypospolitej kobiety uzyskały pełne prawa wyborcze, a w ławach poselskich zasiadło 8 posłanek.

Gmach Sejmu będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych w godz. 10.00-16.30. Nie jest potrzebna rezerwacja ani wcześniejsze uzyskanie zaproszenia. Osoby zwiedzające Sejm powinny mieć przy sobie dokument tożsamości. Tak jak codziennie wszyscy wchodzący do budynku zostaną poddani kontroli pirotechnicznej.

W okolice Sejmu można dostać się wszystkimi autobusami zatrzymującymi się przy Placu Trzech Krzyży, skąd do kompleksu budynków sejmowych jest zaledwie kilka minut spacerem. Bezpośrednio pod budynek parlamentu podjeżdżają autobusy linii 107 i 159 (przystanki ?Wiejska 01? i ?Wiejska 02? przy ul. Górnośląskiej).

źródło: www.sejm.gov.pl

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 54, generowano: 0,534s)