Dziękujemy – Łączą nas Marki!

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Marek za liczny udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Ponad 12,7 tysiąca markowianek i markowian odwiedziło w ostatnią niedziele wyborcze lokale. Świadczy to o dużym zainteresowaniu i zaangażowaniu mieszkańców w miejskie sprawy.

Ponad 3000 osób zaufało kandydatom Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. To dla nas ogromny zaszczyt i zobowiązanie do sumiennej pracy w Radzie Miasta. Radnymi z Komitetu Wyborczego MWS zostali Michał Piwko (okręg nr 1), Tomasz Paciorek (okręg nr 2), Jacek Domaszczyński (okręg nr 3) oraz Mikołaj Szczepanowski (okręg nr 4). Razem z całą drużyną MWS dziękujemy za Państwa poparcie!

Podziękowania za rywalizację w kampanii wyborczej kierujemy także do kontrkandydatów z innych komitetów. Na ręce nowych radnych składamy serdeczne gratulacje!  Mimo, że przez ostatnie tygodnie konkurowaliśmy wierzymy, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wspólnie pracowali na rzecz Marek!

Pragniemy także pogratulować naszym radnym powiatowym: Marii Krzyżanowskiej, Januszowi Werczyńskiemy, Arkadiuszowi Werelichowi i Radosławowi Decowi!

Gratulujemy również wygranej burmistrzowi Jackowi Orychowi!

Komentarze: 3

 1. Z. Domolewski pisze:

  Jedni wygrali inni przegrali, ale jednym i drugim należy podziękować, bo to trudna decyzja – wziąć w wyborach udział jako kandydat do rady miasta czy powiatu. Jasne, że z różnych, często prozaicznych powodów mieszkańcy kandydują, ale fakt, że ktoś zaryzykował pokazując swoją twarz na bannerach, plakatach, chodząc od domu do domu by sąsiadów przekonać do swego programu, do siebie, godzien jest szacunku. Tak wygląda demokracja na poziomie lokalnym, i chociaż dzisiaj przegrani często są rozgoryczeni, chcę im przypomnieć, że ci, którzy dzisiaj do rad się dostali cztery lata temu też poznali gorycz porażki, a za kolejne cztery lata… Dzisiejszym zwycięzcom wcale nie będzie łatwiej, bo samodzielne rządzenie sprawia, że ludźmi często zaczynają kierować złe emocje, lekceważenie opinii innych, a nawet – zdarza się – powoduje konflikty między nimi w ich własnym gronie.
  Tak więc należy zwycięzcom pogratulować i życzyć dobrego kierowania Miastem, a tym, którzy przegrali – zwłaszcza po raz pierwszy kandydującym – podpowiedzieć by nie czuli się odrzuceni, ale obserwując co dzieje się w Markach, w kwestii ulic, budownictwa, ekologii, a może przede wszystkim – CHODNIKÓW – już teraz zaczynali budować swe programy na kolejne wybory. Wszystkim właścicielom uśmiechniętych twarzy na bannerach i plakatach, tym i dzisiaj uśmiechniętym i tym, które dzisiaj są smutne podziękujmy za udział w tej demokratycznej rywalizacji.

 2. Olga Bojarska pisze:

  Panie Domolewski ! zgadzam sie, jest to trudna decyzja dla startujących szczegolnie po raz pierwszy, duzo poświeconego czsu oraz energii. Takie słowa od Pana, naszego lokalnego wielkiego talentu, wspaniałego nauczyciela, społecznika- to zaszczyt dla Kandydata takiego jakim byłam tez ja;-)

 3. Z. Domolewski pisze:

  Dziękuję Olu za miłe słowa, chociaż proszę ich więcej nie pisać bo czuję się trochę jak tablica pamiątkowa.
  Przegranym, młodym kandydatom chciałbym podpowiedzieć jedno: pojawiajcie się na uroczystościach, imprezach patriotycznych, kulturalnych, sportowych etc. i wszędzie tam gdzie coś się w Markach dzieje, żebyście za cztery lata kandydując nie byli dla wyborców anonimowi. Warto czynnie wejść w życie miasta, obserwować działalność Rady, władz, szukać tego co dobre i tego co chcielibyście zmienić. Dzisiaj tak sprawa wygląda, że człowiek dowiaduje się o was tylko z okazji wyborów. Później nigdzie was nie ma. A przecież minie kilka lat i nadejdzie czas gdy wy będziecie decydować o tym jak Marki będą funkcjonowały. Pozdrawiam.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,560s)