Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Dyskusyjny Klub Książki…

to program dotacyjny Instytutu Książki prowadzony przy współpracy z bibliotekami wojewódzkimi od 10 lat. Instytut Książki definiuje cele programu, a są nimi: „promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych oraz zachęcanie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie i popularyzacji idei DKK w środowiskach do tej pory niezaangażowanych w ruch”. Idea DKK znalazła szeroki oddźwięk wśród czytelników. W 2016 roku w Polsce działało już 1575 klubów dla dorosłych i dla dzieci, które skupiają 15 513 czytelników. 

DKK  przy Bibliotece Publicznej Miasta Marki w październiku skończy rok! W niemal niezmiennym składzie spotykamy się raz w miesiącu przy kawie, żeby rozmawiać o książkach i nie tylko. Zaczynałyśmy – bo na razie w klubie są same kobiety – z pewną nieśmiałością, żeby teraz nie móc doczekać się następnego spotkania. Odkrywamy razem perły literatury, a przy okazji dzielimy się spostrzeżeniami, odczuciami, zdziwieniami. Razem można więcej. Rozwijamy się wszystkie, otwieramy na autorów i tytuły, do których nigdy byśmy nie sięgnęły bez tych spotkań! Są wśród nas fanki thrillerów, biografii, literatury faktu, ale przekonujemy się wzajemnie do różnych gatunków literackich. Á propos – brakuje nam wielbicieli fantastyki, którzy zaraziliby klubowiczki swoją pasją. Zwykle wybieramy jedną książkę, wokół której toczy się dyskusja, ale ta zawsze prowadzi nas w rejony, które są zaskoczeniem i inspiracją do następnej lektury. Ostatnio czytałyśmy „Czarnego anioła. Opowieść o Ewie Demarczyk” Angeliki Kuźniak, „Białą Rikę” Magdaleny Parys i – rewelacyjne – „Dzienniki kołymskie” Jacka Hugo-Badera.

Na następne spotkanie 24 sierpnia o godz. 17:00 nie ustaliłyśmy „lektury obowiązkowej” – każda z nas zaprezentuje swoje literackie odkrycie. Spotkanie odbędzie się – jak zwykle – w bibliotece przy Lisa Kuli 3A. Zapraszamy!

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,528s)