Duży sukces młodych judoków z Szansy

Rafał Redeł ŚKMSzansa

25 kwietnia 2004    23:42

Do dużej niespodzianki doszło podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się 24 i 25 kwietnia 2004 w Klubie RKS Orzeł w Warszawie. Dzieci trenujące judo w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie Szansa w Strudze zdobyły w swoich kategoriach trzy medale ze wszystkich kruszców. Wśród młodzików - Edyta Kania zdobyła złoty medal i stanęła na najwyższym podium. Paweł Lipka wywalczył srebrny medal. Ola Michalec zwyciężyła w pojedynku o trzecie miejsce. Rafałowi Wojdzie udało się wywalczyć czwarte miejsce. Jest to dużym sukcesem jedenastoletniego Rafała startującego w kategorii dzieci.

Od października 2003 roku grupa dwudziestu dzieciaków poznaje tajniki judo pod okiem trenera Wojtka Piechala. Warszawska Olimpiada Młodzieży to pierwszy poważny sprawdzian szansowych judoków, który zakończył się ogromnym sukcesem. Dotychczas dzieciaki startowały w turniejach "Pierwszego Kroku". Warto przypomnieć, że dziecięca sekcja judo funkcjonuje także dzięki II Mareckiemu Turniejowi Piłki Halowej, z którego dochód został przekazany na rzecz młodych sportowców. Kolejne turnieje judo niebawem!