Drużynowe sukcesy UKS Struga

W dniach 18-21 czerwca rozegrane zostały XXII Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych, tradycyjnie już w Dąbkach w gminie Darłowo. UKS Struga reprezentowało pięć drużyn, dwie z nich start w rozgrywkach zwieńczyły medalami!

Rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy w kategorii do lat 16 – Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski i Martin Banaszek tworzyli bezapelacyjnie najlepszą drużynę zwyciężając we wszystkich pojedynkach i pewnie sięgając po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Gratulujemy!

Kolejny medal dla UKS Struga – tym razem srebrny – zdobyły dziewczęta w kategorii do lat 13 – Ludwika Moczulska i Klaudia Adamczyk. Tuż za podium uplasowała się druga z naszych żeńskich ekip – w kategorii do lat 10 Julia Chalaba i Agata Orłów zajęły czwarte miejsce. W kategorii chłopców do lat 13 nasi zawodnicy – Jakub Broma, Kacper Waś oraz Tomasz Wojciechowski wywalczyli siódmą lokatę. Najmłodsza drużyna całych mistrzostw – Daniel Gachewicz, Michał i Mateusz Muzaj oraz Antoni Piotrowski – zakończyła występ na 10 pozycji w kategorii chłopców do lat 10.

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć tenisa stołowego oraz zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2015 roku”.