Księża Michalici

Księża Michalici
al. Piłsudskiego 252
05-261 Marki

Drugi dzień warsztatów już za nami!

Za nami kolejny dzień – dzień ciężkiej pracy, wymagającej niezwykłego poświęcenia i wytrwałości. Od rana do późnych godzin wieczornych uczestnicy warsztatów brali udział w zajęciach muzycznych. Jednym z najczęściej powtarzających się słów w harmonogramie drugiego dnia warsztatów było słowo PRÓBA.

Uczestniczący w zajęciach najpierw szlifowali wszystkie utwory w poszczególnych grupach głosowych, by móc następnie wspólnie zabrzmieć w czterogłosowym chórze. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem, a to kosztowało sporo wysiłku. Jednak się opłacało! Jakże wielkie wzruszenie było widać na twarzy wielu osób, gdy oprócz śpiewu można było usłyszeć akompaniament Orkiestry Symfonicznej z Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego z Torunia. Przyjazd Orkiestry z Torunia to nie jedyne miłe wspomnienie dzisiejszego dnia. Kolejnym radosnym akcentem warsztatów było dołączenie do nas Jacka Sowiźrała z Niemiec oraz Piotra Pałki i Huberta Kowalskiego z Krakowa. Na przyjazd tych ostatnich z niecierpliwością czekało wielu z nas. Piotr i Hubert to muzycy znani doskonale wszystkim uczestnikom warsztatów muzycznych ? to właśnie ich pieśni stanowią repertuar naszych zajęć. W porze wieczornej Jacek Sowiźrał przeprowadził zajęcia z poprawności oddychania w czasie śpiewu.

Drugiego dnia nie mogło zabraknąć udziału w Eucharystii, którą sprawował i homilię wygłosił ks. Eugeniusz Data ? Asystent Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Celebrans skierował do uczestników warsztatów słowa, które w zupełności oddają sens naszych spotkań i wspólnego śpiewania: ?Dobra muzyka i śpiew nie tylko ubogacają mszę świętą, ale pomagają głębiej przeżyć tajemnice obecności Jezusa. Poprzez dobro, religijną muzykę i poprawny śpiew liturgiczny sami stajecie się lepszymi i nam pomagacie przemienić się. Należy więc cieszyć się z Waszej obecności i życzyć sobie, aby liczba uczestników ciągle wzrastała, abyście pięknym śpiewem i graniem uczestnikom nabożeństw liturgicznych pomagali otwierać serca na zbawcze działanie Jezusa Chrystusa?.

Wydarzenia dzisiejszego dnia sprawiły, że nabraliśmy jeszcze większej motywacji i energii do kolejnych prób. Przed nami kolejny dzień zmagań muzycznych, dzień który zostanie zwieńczony wspaniałym koncertem w Słupnie.

Jakub Bieniek

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,592s)