Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Dom Katolicki

Dom Katolicki wybudowany został w latach 1932-1936 z inicjatywy powstałej na początku lat 30-tych Akcji Katolickiej w Markach. W okresie międzywojennym Dom Katolicki służył jako ośrodek życia kulturalnego, społecznego i religijnego parafii mareckiej – posiadał m.in. dużą salę widowiskową, a także świetlicę dla młodzieży.

[ze zbiorów UM Marki]

[RR]

Komentarze: 1

  1. Gosiczka pisze:

    Pamiętam, że chodziłam do tego Domu Katolickiego na lekcje religii. To było na początku 1990 albo tuż przed. W sumie przez rok, bo puźniej to już religia była w szkole. Nie wiem czemu, ale zawsze jak tam szłam (jako 6. czy 7-latek) to czułam jakiś dziwny strach… Nawet jak teraz patrzę na ten budynek, przechodzą mnie jakieś dziwne dreszcze..

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,535s)