Przedszkole Chatka Puchatka

Przedszkole Chatka Puchatka
ul. Cicha 16 A, Marki 05-270
22 781-21-08, 504-963-044

Dokarmiamy dzikie ptactwo ?

Zima to trudny czas dla dzikiego ptactwa. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg.Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię. W ogrodzie pokrytym śniegową pierzynką często możemy spotkać wróble, mazurki, sikory, dzięcioły, kawki, gawrony, kosy, kwiczoły oraz ich kuzynów. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków – niskiej temperatury i opadów. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać.

Ptaki często przylatują w pobliże naszych domów, gdyż wiedzą doskonale, że mogą spodziewać się „darmowej stołówki”. Jeśli już zdecydujemy się na zimowe dokarmianie ptaków – róbmy to regularnie. Ptaki szybko przyzwyczajają się do takiego źródła pokarmu i dłuższe przerwy w dostarczaniu im pożywienia mogą być dla nich niebezpieczne.

Firma Kakadu zorganizowała wspaniałą akcję zbiórki karmy dla dzikiego ptactwa. Pokarm został przekazany przedszkolakom, które zobowiązały się systematycznie karmić dzikie ptactwo w okolicy swojego przedszkola.
Chatka Puchatka Dziękuje za pomoc i Pozdrawia Serdecznie Całą Ekipę Kakadu – Marki :)
Będziemy regularnie zdawać Państwu relację fotograficzną z projektu dokarmiania dzikich ptaków.

 

Anna Golińska

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Nr4

CHATKA PUCHATKA

https://www.facebook.com/ChatkaPuchatkaMarki

http://chatka-puchatka.com.pl

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 53, generowano: 0,588s)