Dobre wieści dla kierowców z Marek

59219_aDziałania na rzecz mareckiego wydziału komunikacji nabierają realnych kształtów:
Długa, przeplatana na zmianę korkami i wybojami, droga do Wołomina w celu dokonania jakichkolwiek formalności związanych z samochodem może wkrótce odejść w zapomnienie. Prawdopodobnie w przyszłym roku powstanie filia wydziału komunikacji starostwa w Markach.

Na początku ubiegłego tygodnia radni trzech klubów złożyli wniosek, by zabezpieczyć w przyszłorocznym budżecie powiatu fundusze na utworzenie w Markach filii wydziału komunikacji. Szanse na to, że pomysł przejdzie są spore, a jednym z mocnych argumentów jest fakt, że Marki już posiadają lokum, które mogłoby zostać zaadaptowane do tych celów. W piśmie do burmistrza rajcy argumentują swój wniosek dużymi ułatwieniami dla osób zameldowanych w Markach. Proponowane przez nich lokum po komendzie policji mieści się bowiem w budynku urzędu miasta. – Liczymy również na to, że ułatwienia administracyjne zachęcą do meldunku tych, którzy jeszcze nie są zameldowani w mieście – mówi radna Sylwia Matusiak.

Sprawa w toku

Janusz Werczyński, burmistrz Marek, jak najbardziej przychyla się do pomysłu, jednak zaznacza, że to dopiero początek administracyjnej drogi. – Czekamy na odpowiedź od starosty, czy zgadza się na to, żeby powstała w Markach filia wydziału komunikacji – tłumaczy. Jeszcze nie wiemy, czy będziemy w stanie sprostać wszystkim warunkom – zastrzega burmistrz. Problemem może okazać się kwestia miejsc parkingowych, których jest mało. Piotr Kaczorek, rzecznik starostwa wołomińskiego potwierdza, że wniosek już do nich wpłynął. – Nie zapadła jeszcze żadna decyzja, ale mamy zaplanowane spotkanie w tej sprawie z burmistrzem Marek – zdradza. Rzecznik zapewnia również, że niezależnie od decyzji powiat wołomiński przygotowuje się do pewnych ułatwień dla kierowców. – Od przyszłego roku najprawdopodobniej będzie można złożyć niektóre wnioski drogą elektroniczną, co na pewno będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców powiatu – dodaje.

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca

Nawet jeżeli decyzja w sprawie powstania w Markach filii wydziału komunikacji będzie pozytywna, to i tak sprawa nie będzie jeszcze przesądzona. Kolejnym etapem jest spełnienie przez miasto wszystkich koniecznych warunków. Lista może być długa. – Jeszcze nie wiemy jakie to będą warunki i czy będziemy im w stanie sprostać – zastrzega burmistrz. Problemem może okazać się kwestia miejsc parkingowych, których może być za mało. – Jest z tym trochę problemu – przyznaje burmistrz na koniec rozmowy. – Mamy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i mieszkańcy będą zadowoleni.

Marzena Zemlich

za : http://www.gazetaecho.pl/dobre-wiesci-dla-kierowcow-z-marek_59219

Komentarze: 2

 1. Piotr Tyrka pisze:

  Nie Wiem z czego się cieszyć: znowu kilka dodatkowych Etatów na utrzymaniu samorzadu czy powiatu , znowu rozrost administracji za która każdy z nas płaci
  Wielokrotnie korzystałem z urzedu komunikacji w Wołominie czy przy rejestracji czy tez zmianie prawa jazdy. Wszystko jest zorganizowane przyzwoicie i nie widzę palącej potrzeby robienia filii w Markach.

 2. Przemo pisze:

  A mi się ten pomysł podoba :) w końcu nie trzeba będzie jeździć na „koniec świata” odebrać dokument. Szkoda tylko że dotyczy to jedynie wydziału komunikacji.

  W Markach najbardziej przydałyby się filie/biura podawcze Urzędu Skarbowego i ZUSu, najwięcej jest tam spraw do załatwiania a dojazd daleki i bardzo drogi ( 5zł za kurs w jedną stronę!!! )

  Tu by się przydał pomysł na miarę I strefy.. bo 1 dzień nie wystarczy aby cokolwiek załatwić w tych instytucjach ( najpierw trzeba, uzgodnić, złożyć wniosek i czekać klika dni aż się sprawą zajmą, potem jeszcze odebrać ich wypociny) co jak łatwo policzyć kosztuje 20zł(na dojazd) za załatwienie 1 sprawy! i mnóstwo straconego czasu.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 71, generowano: 0,565s)