Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Dla Marek u Wojewody

W dniu 3 marca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie klubu Radnych PiS oraz Burmistrza Radosława Bartosika z obecnym Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą.

 

Podstawową kwestią jaką poruszono na spotkaniu były korki w naszym mieście. Nasza delegacja wystąpiła z prośbą o interwencję Wojewody w sprawie zmiany okresu zakaz ruchu samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton, tak aby obowiązywał on w godzinach 6:00-22:00 (tak jak to było podczas remontu mostu Grota-Roweckiego). Otrzymaliśmy obietnicę Wojewody, że pochyli się nad tym problemem.

 

Na spotkaniu poruszana była również kwestia dotycząca budowy obwodnicy Marek a przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie ekranami akustycznymi pewnych jej odcinków. W tym zakresie również możemy liczyć na interwencję Wojewody.

 

Ważną kwestią, która również była dyskutowana była wysokość subwencji oświatowej dla Marek, która jest wysoce nie wystarczająca (tylko ok. 40% realnego zapotrzebowania). Problem ten jest dostrzegalny również w innych miejscowościach okalających Warszawę i Urząd Wojewódzki ma go na uwadze.

Podczas spotkania omówiono również temat rewitalizacji mareckich kamienic oraz terenów po dawnej fabryce Briggsów (wraz z Pałacykiem).

 

Sprawą, którą próbowaliśmy zainteresować Wojewodę była również rewitalizacja dawnego wysypiska śmieci wraz z terenami do niego przylegającymi (Zwałka przy ul. Okólnej wraz z jeziorkiem ?Meksyk? i przyległym lasem).

 

Spotkanie zakończyło się zaproszeniem Pana Wojewody do Marek, które zostało pozytywnie przyjęte. Miejmy nadzieję, że w niedługim okresie będziemy mogli ugościć Wojewodę u nas aby dokładniej omówić sprawy dotyczące naszego miasta a przede wszystkim ustalić jakieś konkretne działania.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,563s)