MSG

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

ul. Przyleśna 17
05-270 Marki
biuro@msg.net.pl

Delegacja MSG w hołdzie obrońcom Lwowa

2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, delegacja Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego złożyła wizytę na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, by oddać hołd zasłużonym Polakom spoczywającym na jednej z najważniejszych nekropolii, znajdujących się na Kresach.

Biało czerwone kwiaty z herbem Marek na wstędze zostały złożone na Mogile Pięciu Nieznanych z Persenkówki znajdującej się w centralnej części Cmentarza Orląt Lwowskich, na symbolicznym grobie generała Tadeusza Rozwadowskiego – dowódcy obrony Lwowa w latach 1918-1919 i szefa Sztabu Generalnego w okresie Bitwy Warszawskiej w sierpniu 1920 roku oraz w katakumbach przy krypcie upamiętniającej trzynastoletniego Antosia Petrykiewicza – najmłodszego kawalera orderu Virtuti Militari.

Nasza delegacja zapaliła również znicze w kwaterze „Żelaznej Kompanii” – gdzie spoczywają weterani Powstania Listopadowego 1830-1831 oraz na grobach naszych wielkich rodaków: pisarek Marii Konopnickiej i Gabrieli Zapolskiej, oficera wojska polskiego Konstantego Juliana Ordona i matematyka Stefana Banacha.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 70, generowano: 0,593s)