Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1
im. Jana Pawła II

Al. Piłsudskiego 96
05-270 Marki
22 781-10-17, zs1marki@zs1marki.pl

Debata Oksfordzka – serdecznie Państwa zapraszam!

Zmienia się świadomość społeczna i mieszkańcy mają coraz większą potrzebę wyrażania swoich opinii. Niestety brakuje miejsc gdzie mogą się spotkać i porozmawiać, a pisanie na forum nie zastąpi prawdziwej dyskusji. Dlatego powstał pomysł, przeprowadzenia debat o problemach, sukcesach oraz przyszłości naszego miasta.

Debata Oksfordzka pozwala na kulturalną wymianę poglądów i daje możliwość wyrażenia własnej opinii, każdemu uczestnikowi spotkania. Serdecznie Państwa zapraszam na pierwszą debatę, która odbędzie się 10 maja (sobota) o godzinie 17: 00 w Pałacyku braci Briggs.

Proszę Państwa o punktualne przybycie, to bardzo ważne dla przebiegu debaty.

Zapraszam na relację: https://www.facebook.com/events/219627868247986/221745738036199/?notif_t=event_mall_comment

Komentarze: 1

  1. Jarosław Jaździk pisze:

    Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za obecność i czynny udział w debacie, każda wypowiedź to głos wielkiej wagi. Szkoda tylko, że z włodarzy miasta przybyli na debatę, tylko panowie: Michał Jaroch i Marcin Piotrowski, miejsca zapewnione były dla wszystkich. Obecność Panów była bardzo ważna, dziękuję w imieniu uczestników za wypowiedzi. Nie mogę napisać, że zabrakło krzesełek dla uczestników, ale jak na pierwsza debatę to i tak było nieźle. Przekrój wiekowy bardzo duży, cieszy obecność osób starszych, ale największą radością dla mnie była obecność młodzieży i do tego aktywna, bardzo dziękuję. To naprawdę bardzo ważne, to Wy w niedługim czasie będziecie przejmować stery naszego miasta, tak zobaczycie, to naprawdę wydarzy się bardzo szybko. Odnosząc się do tematu debaty i wskazań obecnych, to niezadowoleni mieli przewagę, powody były bardzo różne, następnie uplasowali się niezdecydowani i na końcu usatysfakcjonowani. Jak wszystkim już wiadomo w trakcie debaty oksfordzkiej, uczestnicy zmieniają miejsca w taki sposób wyrażając swoją opinię na postawiony temat. Po debacie ilość niezadowolonych i niezdecydowanych nieznacznie wzrosła. To dowód na siłę argumentów mówców, którzy poruszali bardzo różne sprawy, niektóre trochę odbiegały od tematu debaty, ale były ważne i wzbudzały wiele emocji i komentarzy. Muszę nieskromnie pochwalić się, że debata zakończyła się gromkimi brawami, naprawdę tak było. Nie spodziewałem się takiego zakończenia, to bardzo miłe, ale brawa należały się wszystkim Uczestnikom. To ja chylę czoło za Wasz czynny udział i bezkompromisowość wypowiedzi oraz podporządkowanie się zasadom debaty. Uczestnicy, stwierdzili, że muszę kontynuować, ponieważ trzeba rozmawiać, a taka debata gwarantuje spokojny i kulturalny przebieg, choć i tak dwukrotnie poniosły uczestników emocje, ale dało się bez problemu je ostudzić. Podjąłem zobowiązanie i będą kolejne. W trakcie swoich wypowiedzi uczestnicy poruszali sprawy, które same wpisują w tematy następnych debat oksfordzkich, nic nie muszę wymyślać, wymyśliło się samo. Gościliśmy na sali przedstawicieli prasy oraz nowego mareckiego portalu – chyba mogę? Mam na myśli TubaMarek, który przygotowuje reportaż filmowy z wydarzenia, bardzo Panom dziękuję i liczę na rzetelne relacje. Jeszcze raz składam podziękowania Uczestnikom za konstruktywne wypowiedzi, to było dobrze wykorzystane popołudnie i czas spędzony w miłym towarzystwie, dziękuję, że mogłem Państwa poznać.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,543s)