Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

„Damy, dziewuchy, dziewczyny” – relacja ze spotkania z Anną Dziewit-Meller

Czwartkowe popołudnie 26 października spędziliśmy z dziennikarką, pisarką, felietonistką „Tygodnika Powszechnego”, autorką wideobloga o książkach BUK BUK. 

Rozmawialiśmy o najnowszej książce naszego gościa „Damy, dziewuchy, dziewczyny” pierwszej i, mamy nadzieję, nie ostatniej napisanej dla dzieci. Anna Dziewit-Meller określa zbiór beletryzowanych biogramów kobiet, które zapisały się w sposób szczególny w historii, jako książkę non-fiction. Lekka w odbiorze, ze świetnymi ilustracjami Joanny Rusinek z pewnością będzie pożyteczną i przyjemną lekturą dla młodych – ale nie tylko. „Góra Tajget”(2016) i debiutancka powieść „Disco”(2012) to książki niejednoznaczne, kontrowersyjne, budzące wątpliwości. Rozmowa z autorką dotykała istotnych wątków jej powieści, historii, pracy – ogólnie rzecz biorąc życia.
Od pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki w Markach minął właśnie rok. Spotkanie z Anną Dziewit-Meller było „urodzinowym” prezentem dla klubowiczek i naszych „pozaklubowych” czytelników – po reakcji zainteresowanych z pewnością udanym.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,614s)