Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Część Okólnej do kompleksowej przebudowy

Prace sfinansuje i wykona prywatny inwestor.

Na początku tego roku wykonaliśmy błyskawiczny remont fragmentu ulicy Okólnej (na odcinku od zakrętu do ul. Bielówek). Część mieszkańców zadawała pytanie, czy nastąpi ciąg dalszy. Dziś możemy odpowiedzieć, że tak. Po wielomiesięcznych negocjacjach, we wtorek, burmistrz Jacek Orych podpisał porozumienie z firmą HE Marki 1 dotyczące wykonania kompleksowej przebudowy Okólnej (od Bielówek do Kresowej). To prywatny inwestor, który inwestuje na terenach kupionych od firmy Orco. Wykona on drogowe prace swoim staraniem i na swój własny koszt. Do zakresu jego obowiązków będą należeć:

- przebudowa Okólnej od Bielówek do Kresowej. Oprócz nowej równej nawierzchni powstaną: droga rowerowa, chodnik, pętla autobusowa, parking i oświetlenie;

- wybudowanie kanalizacji deszczowej na odcinku 810 m. w ulicy Okólnej, a także 220 m. w ulicy Kresowej;

Prywatny inwestor będzie mieć 10 miesięcy na realizację prac – od chwili uzyskania niezbędnych pozwoleń. Udzieli na nie 3-letniej rękojmi. Prace przy Okólnej mają toczyć się bez wstrzymywania ruchu (może dojść do tego wyłącznie w uzasadnionych przypadkach). To będzie pierwszy etap prac.

Drugim celem ratusza, w kolejnych latach, jest kompleksowe odwodnienie tego terenu – zarówno przemysłowego jak i tego, który jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Urząd Miasta negocjuje udział inwestora w tej inwestycji.

Trzecim celem Urzędu Miasta jest przebudowa ulicy Słonecznej, która uwzględnia skrzyżowanie z Aleją Marszałka Piłsudskiego. Do współfinansowania inwestycji ratusz zamierza zaprosić firmy, których siedziby są zlokalizowane w tej okolicy.

Dogowe przedsięwzięcie HE Marki 1 to kolejny przykład, gdy prywatny inwestor finansuje bądź współfinansuje ogólnodostępną marecką infrastrukturę. Wcześniej – przy udziale lokalnych deweloperów – powstały ul. Promienna oraz część ul. Szkolnej. Tym razem jest po projekt liczony nie w setkach tysięcy, ale milionach złotych, które, gdyby nie zaangażowanie inwestora – musiałby wydać budżet miasta.

 

 

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,573s)