Ćwiczenia z ratownictwa drogowego

W niedzielę, 15 września 2013 roku, o godzinie 15.00 zastęp mareckich ochotników w bojowym samochodzie GBA udał się do Zagościńca w Gminie Wołomin. Odbyły się tam wspólne ćwiczenia ratownictwa drogowego OSP w Zagościńcu i mareckiej OSP.

Była to znakomita okazja do wypróbowania w działaniu zestawu narzędzi do ratownictwa technicznego firmy Halmatro. Zestaw ten przekazał mareckiej OSP Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy – st. bryg. mgr inż. Mariusz Wejdelek

Założenie taktyczne było następujące:
- Dojazd zastępu do zdarzenia
- Zabezpieczenie miejsca zdarzenia wraz z rozpoznaniem
- Rozpoznanie dotyczące stanu poszkodowanego
- Wykonanie dostępu do poszkodowanego za pomocą sprzętu hydraulicznego
- Transport poszkodowanego w bezpieczne miejsce

Do pozoracji zdarzenia drogowego wykorzystano 2 pojazdy osobowe. OSP Zagościniec jak i OSP Marki ćwiczyły na obu pojazdach po kolei, celem było omówienie dwóch rodzajów taktyk a także zapoznanie się ze sprzętem i jego zastosowaniem w tego typu zdarzeniach.

Na pierwszy rzut OSP Marki użyło piany ciężkiej wytwarzanej przez prądownice pianową natomiast Zagościniec użył piany średniej wytworzonej przez wytwornicę pianową.

Ćwiczeniami kierowali Kamil Róg – Naczelnik OSP Marki oraz Grzegorz Bazylewicz – naczelnik OSP Zagościniec.  Ćwiczenia zakończono omówieniem taktyki działań w gaszeniu pojazdów i dokonano ich podsumowania.

Zastępem strażaków z OSP Marki dowodził Daniel Chartowski. Kierowcą wozu bojowego GBA był Stanisław Zwolski. W składzie pierwszej roty działali Kamil Róg i Maciej Krajewski. Skład drugiej roty stanowili Marcin Piotrowski i Patryk Rudnik.

Patryk Rudnik
Antoni Widomski

Autorem zamieszczonych fotografii jest Patryk Rudnik.

Galeria

Komentarze: 1

  1. Ktos pisze:

    Biedny SAAB :(

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 65, generowano: 1,221s)