Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Coraz bliżej rządowej dotacji

30 listopada na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego została opublikowana ostateczna lista rankingowa samorządów ubiegających się o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019″. Marki zgłosiły wniosek o wsparcie projektu rozbudowy ulic Zygmuntowskiej i Zagłoby. Mamy dobre wiadomości. Na ostatecznej liście rankingowej znajdujemy się na 18 miejscu pośród 87 propozycji. Szanse na uzyskanie rządowego wsparcia z programu określanego mianem „schetynówek” są zatem bardzo duże. Z puli rządowej możemy otrzymać 3 mln zł, ponadto powiat wołomiński dołoży do inwestycji 2 mln zł. To znakomicie ułatwi realizację kluczowej dla tej części Marek inwestycji drogowej.

- Na drodze, która łączy drogę powiatową (Kościuszki) z krajową „ósemką” (Zygmuntowska), powstanie nie tylko jezdnia z prawdziwego zdarzenia (1,6 km), ale również odwodnienie, do którego będziemy mogli dołączać kolejne ulice. Ponadto zbudujemy chodniki oraz drogę dla rowerów – mówi burmistrz Jacek Orych.

Ostateczną listę inwestycji zakwalifikowanych do realizacji zatwierdzi do 20 grudnia minister infrastruktury i budownictwa. Jej ogłoszenie nastąpi najpóźniej do 31 grudnia. Przetargi na wykonanie robót muszą być ogłoszone najpóźniej do końca marca.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,568s)