WOŚP w Markach

Szef sztabu:
Maria Krzyżanowska

Sztab przy/siedziba:
Stowarzyszenie TPM
05-270 Marki, Piłsudskiego 95

Co wspólnego ma Straż Zwierząt z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

straz-zwiarzat-marki-SPCA
08.01.2012r o godzinie 12:00  odbędzie się 20 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Markach przy ul. Dużej 3.

My także tam będziemy.  Specjalnie dla Was i dla naszych podopiecznych zorganizujemy stanowisko informacyjno-adopcyjne Straży Zwierząt SPCA.

Prosimy wszystkich zainteresowanych, którzy maja zwierzęta do adopcji lub znają los takich zwierząt o nadsyłanie zdjęć zwierząt wraz z krótkim opisem oraz kontaktem do właściciela na adres e-mail wospmarki@gmail.com .

Straż Zwierząt SPCA prowadzi pośrednictwo w adopcjach oraz załatwia wszelkie formalności.

Kontakt do nas tel.517 500 812 , e- mail interwencje.spca@gmail.com oraz strona  www.strazzwierzat.org.pl


Trochę o nas

Jest nas niewielu – kilkadziesiąt zapisanych osób, natomiast aktywnie działających ? kilkanaście. Mamy od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, pracujemy lub uczymy się. Borykamy się z brakiem pieniędzy na nasze przedsięwzięcia, wciąż składamy się między sobą. Jednak jesteśmy dowodem na to, że chcieć – to móc! Jeśli w każdym powiecie znalazłaby się taka grupa osób, Polska miałaby szansę na dorównanie bardziej rozwiniętym krajom we właściwym traktowaniu zwierząt.

Dlaczego właśnie zwierzęta? Bo są bezbronne, a człowiek czasem potrafi być tak okrutny… Cierpią w milczeniu, nie potrafią krzyczeć, domagać się swoich praw? Kiedyś człowiek w swej pysze, chcąc panować nad wszystkim, udomowił zwierzęta. Powinien być więc za nie odpowiedzialny, a w podzięce, że nam pomagają, bronią, dają pożywienie – traktować je z szacunkiem i chronić.
Czasem ludzie zarzucają nam, że zajmujemy się właśnie zwierzętami, a nie czymś, kimś innym? Kogoś, kto pomaga innym tak naprawdę, z potrzeby serca – nigdy nie będzie raziło, że pomagamy zwierzętom. Bo nie jest ważne, komu się pomaga – zwierzętom czy ludziom. Ważne, że ma się odwagę to robić, na przekór wszystkiemu.

NASZE DZIAŁANIA WSPIERA AGENCJA OCHRONY S.E.O.M.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 69, generowano: 0,548s)