Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Ciekawe zajęcia dla uczniów i nauczycieli

We wrześniu ruszy w naszym mieście unijny projekt „Mistrzowie Kompetencji”.

Nasze miasto nie tylko inwestuje w rozbudowę bazy lokalowej dla edukacji, ale również w dodatkowe zajęcia dla dzieci i nauczycieli.  Dziś Rada Miasta zajmie się projektem uchwały w sprawie wdrożenia programu ?Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki?. Jeśli wniosek spotka się z akceptacją, przeprowadzimy dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia dla 800 uczniów m.in. z matematyki i języków (angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski). Zainteresowanie młodych markowian powinny wzbudzić również: przyrodnicze laboratorium, warsztaty z robotyki, półkolonie naukowe, wycieczki i przedstawienia teatralne.

Drugim elementem programu są szkolenia dla 64 nauczycieli z m.in. z prowadzenia zajęć metodą eksperymentu oraz programowania – tworzenia gier komputerowych z wykorzystaniem matematyki.

- Doposażymy również pracownie szkolne w sprzęt i pomoce dydaktyczne z zakresu technologii informatycznych – dodaje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Projekt jest wart 1,9 mln zł, ale w ogromnej części sfinansuje go Unia Europejska. Wkład miasta to jedynie 95,5 tys. zł. Zajęcia, prowadzone w pięciu publicznych szkołach podstawowych, zaczną się w przyszłym miesiącu i zakończą się w sierpniu 2020 r. Poprowadzi je firma Mały Inżynier, której kadrę stanowią pracownicy naukowi, doktoranci, absolwenci, studenci Politechniki Poznańskiej, studenci Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz wykwalifikowani pedagodzy.

Zasady rekrutacji dzieci do projektu będą przedstawione na zebraniach szkolnych z rodzicami oraz będą dostępne na stronach każdej z uczestniczących szkół.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,546s)