Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Chodnik przy powiększonej szkole

Szukamy wykonawcy projektu, który zwyciężył w mareckim budżecie obywatelskim.

Kończą się rozbudowa i remont szkoły podstawowej przy Okólnej. To nie koniec zmian w sąsiedztwie tej placówki. W środę, 16 sierpnia, ogłosiliśmy przetarg na budowę chodnika i zjazdów na odcinku od 11 Listopada do Głowackiego. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do powiększonej szkoły. W ubiegłym roku projekt uzyskał poparcie mieszkańców w mareckim budżecie obywatelskim.

Prace przy Okólnej muszą zostać zrealizowane najpóźniej do 8 grudnia. O wyborze wykonawcy inwestycji zdecydują: cena oraz gwarancja i rękojmia (najkrótszy możliwy okres to 36 miesięcy, maksymalny 60 miesięcy). Otwarcie ofert nastąpi 31 sierpnia.

To kolejny projekt z mareckiego budżetu obywatelskiego, który wjedzie w fazę realizacji. W tym roku powstały dwie siłownie plenerowe. Do piątku czekamy na oferty wykonawców w przetargu na przebudowę placu przy Sportowej. W skład tej inwestycji wejdą m.in. siłownia plenerowa i park linowy, zwycięskie w obywatelskim głosowaniu. W sierpniu zakończy się projekt „Zaczarowany świat muzyki”, czyli cykl letnich koncertów w Parku Briggsów.

Również Okólną czekają duże zmiany. Niedawno informowaliśmy, że podpisaliśmy z prywatnym partnerem umowę na przebudowę tej ulicy na odcinku od Kresowej do Bielówek. Ten projekt zostanie zrealizowany na jego koszt – powstaną nie tylko nowa nawierzchnia, ale również odwodnienie, chodnik i ścieżka rowerowa.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,519s)