Byliśmy w Karpaczu na Mistrzostwach Polski

19 maja 2017    22:19

W 2017r. Karpacz był gospodarzem XXXV Młodzieżowych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych. Rywalizowano w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 10, 13, 16, 19 i 23 w grze klasycznej, błyskawicznej i aktywnej. Oczywiście zawodników UKS Struga nie mogło zabraknąć. Klub reprezentowało 17 zawodników. Wśród nich nasi bardzo już utytułowani warcabowi mistrzowie i mistrzynie, a także debiutanci.

W tym roku dotychczasowe medalowe osiągnięcia Klubu zostały rozszerzone o złote medale turnieju gry klasycznej, wywalczone przez Kacpra Waś i Martę Bańkowską, srebrny medal Bogdana Bańkowskiego oraz brązowy medal debiutującej Adrianny Koszewskiej.

Ponadto przywieźliśmy dwa złote medale wywalczone przez Kubę Bromę i Martina Banaszka oraz srebro Marty Bańkowskiej.

Nasi zawodnicy nie ustępowali pola przeciwnikom w grze błyskawicznej. W tej rywalizacji złote krążki trafiły do rąk Kuby Bromy i Martina Banaszka, aż trzy srebrne krążki wywalczyli Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski i Ludwika Moczulska oraz brązowy medal zdobyła Adrianna Koszewska.

W turnieju głównym zabrakło odrobiny szczęścia Klaudii Adamczyk, Mateuszowi Muzaj, Ludwice Moczulskiej i Martinowi Banaszkowi. Wszyscy oni zajęli czwartą lokatę. Niemniej jednak w swoich kategoriach mają szanse walczyć jeszcze za rok, a ich tegoroczne wyniki dają nadzieję na przyszłe osiągniecia medalowe.

Tegoroczne medale pięknie wpisują się w historię medalistów Mistrzostw Polski warcabów 100-polowych. UKS Struga na tej liście ma stałe miejsce wywalczone przez naszych zawodników:

13. Adriannę Koszewską - 1 medal brązowy

Trzynaście tegorocznych medali naszego klubu wywalczonych w turnieju głównym, w grze aktywnej i grze błyskawicznej - sześć złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe sprawiły, że dzięki ogromnym wysiłkom zawodników, ciężkiej wieloletniej pracy naszych trenerów, wsparciu rodziców i wszystkich osób zaangażowanych w rozwój mareckich warcabów Klub UKS Struga zajął pierwsze miejsce w Polsce w medalowej klasyfikacji klubowej.

Agnieszka Ostrowska

Udział w zawodach został dofinansowany ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach projektu p.t. ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć tenisa stołowego oraz zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2017 roku''

zdjecie: 100265