Byliśmy w Karpaczu na Mistrzostwach Polski

W 2017r. Karpacz był gospodarzem XXXV Młodzieżowych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych. Rywalizowano w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 10, 13, 16, 19 i 23 w grze klasycznej, błyskawicznej i aktywnej. Oczywiście zawodników UKS Struga nie mogło zabraknąć. Klub reprezentowało 17 zawodników. Wśród nich nasi bardzo już utytułowani warcabowi mistrzowie i mistrzynie, a także debiutanci.

W tym roku dotychczasowe medalowe osiągnięcia Klubu zostały rozszerzone o złote medale turnieju gry klasycznej, wywalczone przez Kacpra Waś i Martę Bańkowską, srebrny medal Bogdana Bańkowskiego oraz brązowy medal debiutującej Adrianny Koszewskiej.

Ponadto przywieźliśmy dwa złote medale wywalczone przez Kubę Bromę i Martina Banaszka oraz srebro Marty Bańkowskiej.

Nasi zawodnicy nie ustępowali pola przeciwnikom w grze błyskawicznej. W tej rywalizacji złote krążki trafiły do rąk Kuby Bromy i Martina Banaszka, aż trzy srebrne krążki wywalczyli Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski i Ludwika Moczulska oraz brązowy medal zdobyła Adrianna Koszewska.

W turnieju głównym zabrakło odrobiny szczęścia Klaudii Adamczyk, Mateuszowi Muzaj, Ludwice Moczulskiej i Martinowi Banaszkowi. Wszyscy oni zajęli czwartą lokatę. Niemniej jednak w swoich kategoriach mają szanse walczyć jeszcze za rok, a ich tegoroczne wyniki dają nadzieję na przyszłe osiągniecia medalowe.

Tegoroczne medale pięknie wpisują się w historię medalistów Mistrzostw Polski warcabów 100-polowych. UKS Struga na tej liście ma stałe miejsce wywalczone przez naszych zawodników:

1. Martę Bańkowską – 7 medali w tym 6 złotych i 1 srebrny
2. Ludwikę Moczulską – 5 medali w tym 2 złote i 3 srebrne
3. Bogdana Bańkowskiego – 5 medali w tym 4 srebrne i 1 brązowy
4. Klaudię Adamczyk – 2 medale w tym 1 złoty i 1 brązowy
5. Jakuba Bromę – 2 medale w tym 2 złote
6. Kacpra Waś – 3 medale w tym 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy
7. Martina Banaszka – 2 medale w tym 1 złoty i 1 brązowy
8. Antoniego Piotrowskiego – 1 medal srebrny
9. Edytę Suchecką – 1 medal srebrny
10. Marcina Grzesiaka – 1 medal srebrny
11. Michała Janickiego – 1 medal brązowy
12. Pawła Sucheckiego – 1 medal brązowy
13. Adriannę Koszewską – 1 medal brązowy

Trzynaście tegorocznych medali naszego klubu wywalczonych w turnieju głównym, w grze aktywnej i grze błyskawicznej – sześć złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe sprawiły, że dzięki ogromnym wysiłkom zawodników, ciężkiej wieloletniej pracy naszych trenerów, wsparciu rodziców i wszystkich osób zaangażowanych w rozwój mareckich warcabów Klub UKS Struga zajął pierwsze miejsce w Polsce w medalowej klasyfikacji klubowej.

Agnieszka Ostrowska

Udział w zawodach został dofinansowany ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach projektu p.t. ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć tenisa stołowego oraz zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2017 roku”

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,532s)