.. by nam się serce śmiało …

Mamy dzisiaj 10 września 2009 roku. Jesteśmy dwa dni po posiedzeniu Komisji Budżetowo-Gospodarczej oraz jeden dzień po sesji Rady Miasta. Nasi „informatorzy” trwają jeszcze we śnie zimowym. Mam na myśli tych, którzy powinni nas informować nie tylko o życiu miasta, ale i o pracy Rady Miasta i Burmistrza.

Zajrzyjmy na oficjalną stronę naszego miasta, a konkretnie zajrzyjmy do zakładki Rada Miasta pod adresem http://www.marki.pl/portal/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=11&lang=

Obejrzyjmy Wydarzenia aktualne.

Obejrzyjmy Aktualności.

Zajrzyjmy więc w dział Komunikaty.

Nie jest moim zamiarem czepiać się odpowiedzialnych za prowadzenie portalu. Nie chcą, niech nie informują. Może powołani są do rzeczy wielkich. A nie do takich drobiazgów jak troska o informowanie mieszkańców o pracy rady. „Tak, by nam się serce śmiało do ogromnych, wielkich rzeczy. A tu pospolitość skrzeczy…”.

Jedyna chyba nadzieja w pani Krystynie.

Może Rada Miasta o obwodnicy, ten pierwszy wpis po długiej przerwie, jest sygnałem powrotu pani Krystyny?. Ja wiem i rozumiem, że daleko, że mało dostępnej informacji, że wiedza niepełna, że paluszek i główka.

Co tu kryć. Przyłączam się do pozdrawiających serdecznie. Liczę na Panią i do poczytania.

Włodzimierz Karpiński

Galeria

Komentarze: 4

 1. jestemzmarek pisze:

  Nieustannie zapraszam na http://www.obwodnicamarek.pl oraz na http://www.jestemzmarek.pl

  Tadeusz_1972

 2. Paweł Pniewski pisze:

  Informacje o terminach i programie sesji rady miasta i posiedzeń komisji można znaleźć w kolumnie ZAPROSZENIA po prawej stronie. Dobrze by było jakby znalazły się także w zakładce rady miasta. Po każdej sesji miło by było przeczytać w wirtualnym świecie jak wyglądały obrady.
  Nie jestem władny, aby przedstawić szczegółowe informacje z przebiegu sesji, dlatego w najważniejszych punktach wymienię o czym była mowa, a mam nadzieję, że ktoś to rozwinie.
  - przywrócono starą organizację ruchu w okolicy ul. Pomnikowej;
  - skierowano spór rodziców z zarządem Marcovii do Komisji Oświaty, Kultury i Sportu;
  - zajęto się sprawą budowy progów zwalniających na ul. Ząbkowskiej;
  - omówiono Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta;
  - podjęto uchwałę „obwodnicową”;
  - szef GDDKiA na Mazowszu zapewnił, że jest z nami

 3. Włodzimierz Karpiński pisze:

  Panie Pawle, informacje o terminach i programie sesji i posiedzeń komisji są dostępne bez problemu w BIP-ie.
  Tak na marginesie, BIP jest jedynym źródłem informacji które ma ustawowy „glejt” wiarygodności. Wszystko inne to „gazetki ścienne”, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za rzetelność informacji.
  Problem w tym, że trzymanie na stronach internetowych miasta „staroci” i brak troski o aktualizację informacji, świadczy o lekceważeniu mnie jako mieszkańca miasta.

 4. Paweł Pniewski pisze:

  Panie Włodzimierzu. Biuletyn biuletynem, wiadomo, że takie informacje muszą zostać w nim ogłoszone, ale podzielam Pana zdanie, że na stronie głównej miasta również powinny być informacje aktualizowane i łatwo dostępne. Portalowi marki.net również nie zaszkodziłoby, jeśli ktoś zechciałby się tymi informacjami podzielić na jego stronach. Przypomniało mi się, że na sesji Radny Jacek Orych prosił o zajęcie się sprawą braku aktualnych oświadczeń majątkowych na stronach BIPu. Miejmy nadzieję, że teraz uwaga zostanie zwrócona na zaniedbania w zakładce Rady Miasta. Jest duża szansa, że pan Jacek bądź inny radny przeczyta Pana wpis.
  Pozdrawiam!

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,564s)