Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

„Brunetki, blondynki…” – recital tenora Witolda Matulki

2012-03-08_w-matulka_koncertW czwartek, 8. III. 2012 o godz. 16.00 Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet: recital wybitnego tenora WITOLDA MATULKI p.t.: „BRUNETKI, BLONDYNKI”.  Akompaniament: ANDRZEJ SEROCZYŃSKI, prowadzenie koncertu: ROMAN ZOMMER. Wstęp wolny.

Witold Matulka – tenor:
Gwiazda polskiej operetki i estrady. Ulubieniec publiczności.
Śpiewak, który jako z nielicznych w kraju śpiewa włoską techniką belcanto.
Swoją karierę artystyczną rozpoczynał w Teatrze Muzycznym „ROMA” za dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego, kreował tam wiele pierwszoplanowych ról. Największym echem wśród krytyków i publiczności, odbiła się rola hrabiego Boniego  z operetki „Księżniczka czardasza”. Wystąpił w tym przedstawieniu przeszło 300 razy, a krytyka ogłosiła go najlepszym kreatorem roli Boniego w powojennej Polsce.
Talent Witolda Matulki został dostrzeżony przez innych dyrektorów teatrów, co poskutkowało angażami między innymi w Warszawskiej Operze Kameralnej, Teatrem Wielkim w Łodzi. Co roku jest zapraszany przez Bogusława Kaczyńskiego jako jedna z gwiazd Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.
Podbił swoim śpiewem serca nie tylko Polaków ale również publiczność poza granicami kraju – jest zapraszany na występy w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W swoim dorobku artystycznym ma przeszło 1200 przedstawień. Obecnie współpracuje z Teatrami Muzycznymi w kraju: między innymi z Teatrem Muzycznym w Gliwicach oraz Łodzi.

2012-03-08_w-matulka_koncert

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 46, generowano: 0,533s)