MSG

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

ul. Przyleśna 17
05-270 Marki
biuro@msg.net.pl

Przedszkole Smerfy

Niepubliczne Przedszkole Smerfy
ul. Szpitalna 3B,
05-270 Marki

22 771 25 72
507 308 731
smerfy@marki.net.pl

Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

„Bercik” wkracza w drugą dekadę

Do zobaczenia 29 lipca w Markach na kultowym rajdzie rowerowym!

Już jedenasty raz w naszym mieście fani dwóch kółek wyruszą na trasę „Memoriału Bercika” – Wyścigu MTB o puchar Burmistrza Miasta Marki. Sportowa impreza odbędzie się 29 lipca. Mama Huberta, pani Grażyna Manteuffel razem z grupą przyjaciół i ludzi dobrej woli, przy wsparciu władz miasta, zapoczątkowała organizację tego niezwykłego wyścigu w 2007 r. Było to niespełna rok po tragicznej śmierci jej 29-letniego syna Huberta. Startował on w wielu maratonach MTB i w zawodach Pucharu Mazowsza. Jednym z marzeń Huberta było zorganizowanie maratonu MTB na terenie rodzinnego miasta. Niestety, jego plany pokrzyżowała nagła śmierć. Te marzenie udało się spełnić mamie Huberta i przyjaciołom, jednocześnie upamiętniając człowieka zawsze pomocnego, uprzejmego, przyjacielskiego, przepełnionego radością i pasją do rowerów.

A zatem spotkajmy się 29 lipca w Markach! Konkretnie – przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej. Tam zostaną zlokalizowane start i meta wyścigu. Za placem zabaw z dmuchanymi atrakcjami dla dzieci zorganizowany będzie parking.

Młode pokolenie wystartuje bezpłatnie na jednym z dwóch dystansów: 300 m. dla najmłodszych, zaś dla starszych 3500 m. Pojawią się nowe kategorie wiekowe – organizatorzy wprowadzili kategorie wiekowe: K4 i M4 (od 48 roku życia) na dystansach Standard i Sport.

Wzorem lat poprzednich do pokonania będą dwa główne dystanse: Sport (3 pętle po ok. 17 km) i  Standard (1 pętla około 17 km). Opłata startowa wynosi 30 zł, dla mieszkańców Marek – 15 zł. Każdy uczestnik memoriału otrzyma jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, pamiątkowy medal.

Zapisy ruszają zgodnie z regulaminem 4 lipca o północy, a zakończą się 27 lipca o godzinie 23:59. Regulamin zawodów i mapa wyścigu głównego oraz wyścigów dla dzieci zostaną opublikowane na stronie: www.bercik.netweb.pl.

Nad organizacją wydarzenia pracują przyjaciele Huberta i jego mama Grażyna. Pani Manteuffel przekazała rolę koordynatora Jarosławowi Jaździkowi. Do grona organizatorów dołączyli kolarze z Mareckiego Stowarzyszenia Rowerowego, a współorganizatorem jest Burmistrz Miasta Marki.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 53, generowano: 0,533s)