Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Bałkańskie „Wczasy z Bogiem”

W dniach od 24 czerwca do 5 lipca Akcja Katolicka organizuje „Wczasy z Bogiem”.
Podróżować będziemy do Chorwacji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Albanii.
Nawiedzimy Medjugorje. Ze słońca będziemy korzystać na czarnogórskim wybrzeżu.

Program do pobrania

Dla niektórych z nas będzie to kolejne zetknięcie z bałkańskim tyglem. Zamieszone zdjęcia ukazują piękno, różnorodność, a zarazem pozostałości niezabliźnionych ran po ostatniej bratobójczej wojnie, w postaci ruin – celowo pozostawionych, krzyczących ku przestrodze i wielości cmentarzysk, usytuowanych w przypadkowych miejscach. Szczególne wrażenie wywołuje bohaterski Mostar ze słynnym mostem, czy Sarajewo, w którym czuć jeszcze zapach świetności Cesarsko-Krółewskiego mocarstwa.

W czasie naszych „wakacji z Bogiem” nawiedzimy niezwykłe miejsce modlitwy, jakim jest Medjugorje. To tutaj od 24 czerwca 1981roku zaczęła ukazywać się Matka Boża „Gospa”, szóstce tzw. „widzących”. Objawienia trwają nieustannie, są badane przez Kościół. Wiosną tego roku abp. Henryk Hoser SAC, jako specjalny wysłannik Ojca Świętego Franciszka ds. zbadania sytuacji duszpasterskiej wizytował Medjugorje. Hierarcha stwierdził (w wywiadzie dla KAI): wszystko wskazuje na to, że objawienia w Medjugorje będą uznane jeszcze w tym roku, to miejsce wielu wróceń o zdrowej duchowości. O tym, że jest to wyjątkowe miejsce modlitwy mówił wielokrotni Św. Jan Paweł II. Na poniższych zdjęciach widać tą moc, przyciąganie miejsca, żywą, autentyczną wiarę pielgrzymujących ludzi ze wszystkich zakątków świata, ludzi różnych wyznań. Oni przychodzą do Matki – „Gospy”. Opis i zdjęcia nie oddają w pełni sacrum i ducha tego miejsca.
Na szlaku naszej wędrówki będzie Vepric, chorwackie Lourdes.
Zwiedzimy perłę Adriatyku – Dubrownik (zwany kamiennym miastem), Trogir, Split.
Nie ominiemy parku Jezior Plitvickich  z niesamowitymi wodospadami.
Mamy nadzieję, że dobrze wykorzystamy czas na czarnogórskim wybrzeżu, gdzie będziemy wypoczywać. Zwiedzimy Kotor i Budvę.
Wreszcie odwiedzimy Tiranę, droga do niej przez dziewiczą Albanię,to istna podróż w czasie…

Zapraszam serdecznie na „Wczasy z Bogiem”,
Marek Kroczek, Prezes Akcji Katolickiej Marki  

P.s. Zdjęcia w galerii umieściłem losowo, bez opisu, by wzmóc chęć wyjazdu i odkrywania  w rzeczywistości piękna Bałkanów.

 

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,826s)