Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Azjatycka Noc Muzeów – warsztaty podróżnicze w Bibliotece

19 maja (sobota) Biblioteka Publiczna Miasta Marki w godz. 18:00 – 22:00 AZJATYCKA NOC MUZEÓW Z Anną Jaklewicz- z wykształcenia archeologiem, z zamiłowania podróżniczką i antropologiem, autorką książek podróżniczych. Z pasją realizuje się również prowadząc warsztaty  podróżnicze dla dzieci i rodzin19 maja – IV Marecka noc Muzeów -Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza na podróż po Azji z Anną  Jaklewicz (www.annajaklewicz.pl)   Zaczynamy o 18:00

 Rytm zajęć trwających łącznie 3 godz:
1.Pokaz slajdów – Indonezja – 40 min
.
2. Część praktyczna – Indonezja – 40 min. INDONEZJA – KRAJ RÓŻNORODNOŚCI Indonezja to ponad siedemnaście tysięcy wysp, trzysta grup etnicznych i siedemset języków. Podczas zajęć ruszymy w głąb dżungli na spotkanie z orangutanami, zanurkujemy w oceanie podglądając życie gigantycznych płaszczek i dowiemy się gdzie żyją smoki. Odwiedzimy też wioski na morzu zamieszkałe przez Morskich Cyganów oraz domy Toradżów – górali z wyspy Celebes. Po pokazie zdjęć wykonamy elementy ludowych strojów mieszkańców Indonezji.

3. Przerwa – 30 min  – wrócimy do Europy na pizzę

4. Pokaz slajdów – Chiny – 40 min. CHIŃSKI NOWY ROK Podczas Święta Wiosny czyli Chińskiego Nowego Roku, Chińczycy dekorują domy kaligrafiami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków. Obchody kończy Święto Latarni, kiedy to ulice miast ozdabiane są kolorowymi lampionami. Po pokazie zdjęć z Chin przybliżającym nam kulturę Państwa Środka i noworoczne tradycje, będziemy kaligrafować chińskie znaki lub zrobimy papierowe lampiony. Sprawdzimy też czy posługiwanie się pałeczkami jest trudne i czy stożkowe kapelusze są wygodne.

5. Część praktyczna – Chiny – 40 min.

Obowiązują zapisy pod nr 22 781-11-44 lub w Bibliotece na Lisa Kuli 3A

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 66, generowano: 0,537s)