Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Azjatycka Noc Muzeów w Bibliotece – fotorelacja

Mamy nadzieję, że sobotnia Noc Muzeów zostanie w pamięci osób, które wybrały naszą bibliotekę oraz spotkanie z podróżniczką i archeolożką Anną Jaklewicz.
W pierwszej część programu Pani Anna zabrała nas w fascynującą podróż po Indonezji Dowiedzieliśmy się gdzie żyją smoki, czyli warany z Comodo, zanurkowaliśmy w oceanie podglądając życie ogromnych płaszczek zwanych mantami oraz dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa ,,orangutan”? – od dwóch słów: ,,orang” to człowiek, a ,,gutan” to las. Odwiedziliśmy wioski na morzu zamieszkałe przez Badżo czy Morskich Cyganów oraz domy Toradżów, górali z wyspy Celebes.
Wszyscy wykonaliśmy naszyjniki symbolizujące pomyślność po czym przenieśliśmy się do Europy na pyszną pizzę, której sponsorem była Telepizza z Marek przy ul. Kościuszki 36.

W drugiej części wieczoru udaliśmy się do Chin. Podróżniczka przywitała nas ,,NI HAO” czyli po prostu ,, dzień dobry” w języku chińskim. Rozmawialiśmy o Chińskim Nowym Roku, o tym jak Chińczycy dekorują domy kaligrafami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków. Poznaliśmy znaki chińskie, które umieściliśmy na własnoręcznie zrobionych lampionach. Z pokazu slajdów dowiedzieliśmy się gdzie rośnie ryż i nauczyliśmy się używać pałeczek.
Obserwując reakcje naszych małych gości oraz ich rodziców, mamy wrażenie, że pani Ania zaraziła swoją pasją do tego cudownie kolorowego i różnorodnego kontynentu wszystkich uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej galerii.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 53, generowano: 0,580s)