Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Autorka „Złodziei snów” w bibliotece

„(…) Pani stwierdziła, że skoro jestem taki młody, to jeszcze wszystko przede mną: i chemia, i szkoła dla detektywów, i trup. Dodała również, że nie każdy detektyw zaczynał karierę od trupa. Na własnego trupa trzeba sobie zapracować (…)”
„Detektyw Kefirek na tropie kościotrupa”

SDC11078Czwartek 25 maja był dla Biblioteki Publicznej Miasta Marki dniem niemalże świątecznym. Naszym gościem była  pani Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, autorka podręczników i dziennikarka - mieszkanka Marek. W naszej bibliotece opowiadała dzieciom z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 3 o swojej twórczości dla młodego czytelnika. A jest o czym opowiadać: za powieść  „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” pani Małgorzata otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, „Bery, gangster i góra kłopotów” dostał wyróżnienie w konkursie opolskiej sekcji IBBY - Książka roku 2006, a terapeutyczna bajka „Złodzieje snów” zajęła II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej i została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Pisarka zapoznała dzieci z  zabawnymi  bohaterami książek o Detektywie Kefirku ( niedługo ukażą się dalsze przygody) i Filipku (inspiracją do napisania tej serii były obserwacje Pani Małgorzaty z okresu, kiedy mieszkała na osiedlu Horowa Góra w Markach). Zaznaczyła , że książka może być również „Lecznicą duszy” – pomagać w rozwiązywaniu poważnych problemów, z jakimi borykają się również dzieci (Złodzieje snów).Autorka  -barwną, zabawną opowieścią -zachęciła słuchaczy do poznania najnowszych przygód „Filipka”, długo i cierpliwie odpowiadała na pytania małych,ale dociekliwych, czytelników- świetnie przygotowanych przez nauczycielki- polonistki.
Dziękujemy bardzo pani Małgorzacie Strękowskiej - Zarembie za poświęcony nam czas. Dziękujemy również pani Aldonie Torenc za pomoc w organizacji spotkania i zapraszamy młodych czytelników do biblioteki.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,586s)