Autobus linii 718 ostrzelany w Strudze.

ZTM_logoKolejny atak na komunikację miejską.  Nikt w autobusie nie został ranny. Szczegóły w dalszej części wiadomości…

Pojazd linii 718 jechał przed godz. 13 ulicą Piłsudskiego do pętli Czarna Struga. W środku było kilka osób. Część wysiadła na przedostatnim przystanku przy Legionowej. Gdy autobus ruszył, padły strzały. Śrut uszkodził dwie szyby. Jedną rozbił całkowicie, druga popękała.

- Choć w czasie ostrzelania autobusu w środku było dwóch pasażerów, żaden z nich nie zareagował i nie powiadomił kierowcy. On sam słyszał nawet jakiś huk, ale myślał, że ktoś rzucił śnieżką – opowiada policjant.

Prowadzący autobus dopiero na pętli odkrył, co się stało, i zaalarmował dyspozytora ruchu, a ten policję. Pasażerowie zdążyli już jednak wysiąść i odejść.

Mundurowi dokładnie obejrzeli autobus. –  Nie ma wątpliwości. Został on ostrzelany z wiatrówki – tłumaczy jeden z funkcjonariuszy. Do wieczora mimo poszukiwań nikogo nie zatrzymano.

To już drugi przypadek w tym tygodniu ostrzelania z wiatrówki pojazdu komunikacji miejskiej.

Artykuł pochodzi ze strony internetowej Życia Warszawy.

Bezpośredni link do całości artykułu oraz do zdjęcia autobusu :

Ostrzelany autobus

Komentarze: 4

 1. Oczywiście pasażerowie nic nie widzieli i nie słyszeli. Klapki na oczach, cała Polska mentalność.
  Nie wiem jakbym zareagował gdybym był siedział w takim autobusie, ale na pewno poinforomował bym o tym kierowcę.

 2. Marcin_Marc pisze:

  Do Paweł Jaczewski / Ikarus
  Po fakcie, to każdy może zgrywać bohatera…

 3. Przeczytałem komentarz jeszcze raz i domyślam się jak to zabrzmiało, ale chodziło mi ogólnie o cechę Polaków, a nie o tę konkretnie sytuację.

 4. Marcin_Marc pisze:

  OK, spoko:)

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 48, generowano: 0,578s)