ANKIETA: Czy straż miejska w Markach jest potrzebna?

Tak gorącej dyskusji na stronie marki.net.pl już dawno nie było (Straż miejska (nie)potrzebna ! )
Jej pretekstem była wypowiedź burmistrza Janusza Werczyńskiego, że nasze miasto nie przewiduje zorganizowania Straży Miejskiej. Zmobilizowała ona zarówno przeciwników jak i zwolenników takiego rozwiązania. Postanowiliśmy więc zapytać o opinię czytelników portalu. Zapraszamy do internetowej sondy!

[poll id="2"]

Tadeusz_1972
www.jestemzmarek.pl

Komentarze: 10

 1. Radek Dec pisze:

  Witam !

  Szkoda, że nie ma mozliwości wielokrotnego wyboru.

  R2D2

 2. Jan Orłowski pisze:

  Pytanie pierwsze można połączyć z trzecim, wszak obydwa pytania należą do obowiązków Straży Miejskiej

 3. Samo Życie pisze:

  Panie Krzysztofie! Świetny pomysl!

 4. k.bychowski pisze:

  ;-)
  Zaiste fajny – z tym, że autorem ankiety jest Tadeusz_1972 – autor bloga – jestemzmarek.pl

 5. Tomasz Kaczyński pisze:

  Oczywiście, że w Markach powinna być Straż Miejska. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego tak duże miasto jeszcze jej nie ma. Ostatnio byłem w 11-tysięcznej (!) miejscowości Rogoźno pod Poznaniem i tam Straż Miejska pilnowała porządku na festynie. Skoro oni mogą to czemu nie Marki?

 6. mieszkanka30 pisze:

  nie ma Straży Miejskiej, Pożarnej, a Policja, hm? kiedyś jeden z policjantów Marek powiedział mi, że na Wspólnej „pekin” nie ma mocnych…. dynamit tylko pomoze, i co Wy na to?

  A Burmistrza nie stać na Straż Miejską, to jego 3 kadencja w Markach i mam nadzieję ostatnia, pewnie oszczędza na późniejsze czasy, mieszkam w Markach od 30 lat i dużych inwestycji nie zauważyłam – kolesiostwo kwitnie w U.M.

 7. qfeel pisze:

  Patrząc po wyglądzie Marek (dziury w jezdniach, brak chodników, nie mówiąc o ludzkich ulicach, brak kanalizacji, etc.), miasta nie stać na taki wydatek. Lepiej zająć się rzeczami, które leżą odłogiem od parunastu lat. Należy najpierw uatrakcyjnić Marki, a z podatkóe które zaczną wpływać od nowych firm i mieszkańców dopiero zastanaiwac się na powołaniem straży miejskiej.

 8. Ikarus (TPM) pisze:

  Dokładnie tak samo uważam. Co prawda jest kilka rzeczy, którymi mogłaby się straż zajmować, jak np. tymi samochodami, które parkują przy przystanku Fabryczna w obie strony i odkąd te przystanki istnieją żadne konsekwencje nie są wyciągane, a sprawiają naprawdę duże niebezpieczeństwo dla autobusów, ja sam 3 razy widziałem jak kierowca wyjeżdżał z parkingu pod hamujący autobus i mało brakowało a doszło by do zderzenia. Pomijam fakt, że osoby tam parkujące porządnie wnerwianą i pierszych i kierowców (kilka razy widziałem jak kierowca klął na takich ludzi, kilka razy ja sam wymieniałem uprzejmości z kierowcami, którzy zaparkowali tak, że prawie nie dało się wysiąść z autobusów. Może pociągnę dalej temat – chodzi tym razem o przystanek Fabryczna w kierunku Pustelnika – dlaczego kierowcy tam parkują, gdzie jest zabronione, bo nie ma gdzie, obok jest parking (w miejscu dawnej restauracji) ale zamknięty na kłódkę i 24 h/dobę stoi pusty, podczas gdy kierowcy parkują zarówno na przystanku jak i obok za kioskiem często blokując siebie nawzajem i tracąc na tym nerwy.
  Wracając do tematu, moim zdaniem nie myślmy na razie (w ogóle) o straży, bo mamy inne sprawy, na które powinien iść budżet. Dając przykład Fabrycznej – gdy pieniądze pójdą na straż to panowie zaczną wypisywać mandaty (priorytetowe zadanie straży miejskiej w polsce) i wtedy nerwy straci każdy i kierowcy (jak dostaną mandat) i pasażerowie i kierowcy autobusów, a kiedy zrobi się w tamtym miejscu parking gdzie samochody będą mogły parkować legalnie jest szansa, że sprawa nielegalnie parkujących zniknie. To jest tylko jeden z powodów na rozwiązanie sytuacji bez straży miejskiej, myśle, że takich znajdzie się więcej. Nie róbmy miasta policyjnego, tylko usuwajmy przyczyny problemów, a nie skutki.

 9. Nowa mieszkanka pisze:

  Straż miejska w Markach powinna byc priorytetem a nie czymś co spycha się na ostatnie miejsce. Jak patrzę na CODZIENNIE STOJĄCĄ W KRZAKACH NA HALLERA ZŁOTĄ MŁODZIEŻ MARKOWSKOWSKĄ, która potrafi tylko chlać piwsko i wódkę, śmiecić wszystkim co się da i gdzie się da, jeżdzić swoimi rozwalajacymi się autami i quadami po alkoholu po osiedlowych ulicach gdzie dzieci się bawią, matki z wózkami spacerują, to aż nóż w kieszeni mi się otwiera myśląc, że nie ma kim ich pogonić. Stosy śmierdzących śmieci w lasach, nagminnie wylewane szamba nocą po cichaczu za płot, ławice pijaczków snujących się po ulicach – czy to naprawdę Pana Burmistrza nie razi!!! Qfeel pisze- najpierw uatrakcyjnić Marki, a potem Straż miejska – mam hasło dla niego na transparent – ” Marki raj dla śmieciarzy, tu bezkarnie możesz śmiecić, syfić gdzie tylko chcesz i czym tylko chcesz” . Policja ma wszystko dokładnie w d…, no bo nie ma siły na takich…

 10. niejestemzmarek pisze:

  nie nie nie nie
  wystarczy że mamy policję która ma większe uprawnienia a i tak nic nie robi to co by było ze strażą miejską ???????

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,544s)