Akcja „Graj w BIAŁO-CZERWONE”

‚Graj w biało-czerwone’ to hasło niezwykłej akcji społecznej, która odbędzie się 11 listopada br. w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przedsięwzięcie Hufca ZHP Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków odbędzie się równocześnie w trzech dzielnicach Warszawy: na Białołęce, Targówku, Pradze Północ oraz w Markach. Organizatorzy zakładają, że w tegorocznej edycji akcji weźmie udział 200 harcerzy oraz ok. 1,5 tysiąca mieszkańców Warszawy. Celem akcji jest rozbudzenie wśród warszawiaków dumy z dokonań przodków, a także wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Chcemy również, aby w dniu Narodowego Święta Niepodległości flagi narodowe zawisły na większości miejskich posesji. W ramach akcji na Targówku, Pradze Północ i w Markach odbędzie się happening ‚Graj w biało-czerwone’. Harcerze, wraz z przybyłymi mieszkańcami, utworzą przy pomocy kartonów w kolorach białym i czerwonym flagę narodową o wymiarach 10 m na 7 m.

Akcja ?Graj w biało-czerwone!? w Markach, odbędzie się 11.11.2007r po zakończeniu uroczystości związanych Narodowym Świętem Niepodległości przy Zespole Szkół numer 2 na ulicy Wczasowej 5. Planowana godzina akcji ?Graj w biało-czerwone?: 11.30

Akcja odbędzie się również w następujących miejscach:Targówek – 10.11.2007, godzina 13:00 – Park Bródnowski
Praga Północ – 11.11.2007, godzina 10:00 – Plac Wileński
Białołęka – 11.11.2007 w następujących miejscach (skrzyżowania ulic):
Hanki Ordonówny i Światowida – godz. 10.00
Myśliborskiej i Porajów – godz. 11.00
Ćmielowskiej i Światowida – godz. 12.00

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli:
Burmistrz Dzielnicy Targówek – pan Grzegorz Zawistowski,
Burmistrz Dzielnicy Praga Północ – pani Jolanta Koczorowska,
Burmistrz Dzielnicy Białołęka – pan Jacek Kaznowski,
Komendant Hufca ZHP Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków – hm. Grzegorz Chwiłoc – Fiłoc.

dh Piotr Sztompke

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 70, generowano: 0,555s)