Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

„A jednak wiosna!”

„W marcu jak w garncu” jak mówi przysłowie, ale my dziś mieliśmy piękną, słoneczną pogodę, która sprzyjała wizycie dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Ad-Astra w Markach.

Celem spotkania było zapoznanie się z pracą bibliotekarza i naszym dziecięcym księgozbiorem. Uczniowie dowiedzieli się też jak zostać czytelnikiem. Korzystając z opowiadań Małgorzaty Strzałkowskiej „Marcowa wiosna”, „Wiosna” oraz tekstu Magdaleny Kiełbowicz „A jednak wiosna” dzieci opowiedziały o wiosennych zmianach zachodzących w przyrodzie. Jak Irlandczycy, Hiszpanie, Japończycy witają wiosnę mogliśmy dowiedzieć się z tekstu Karoliny Haka-Makowieckiej pt.”O powitaniu wiosny”. Okazuje się, że najciekawiej obchodzą święto Norwegowie, którzy żegnają zimę dopiero 17 maja, a podczas święta „pożegnania ciepłych gaci” odwiedzają sąsiadów i wtedy zapraszają ich na naleśniki z dżemem z moroszki. Tradycyjnie na zakończenie lekcji bibliotecznej uczniowie namalowali własnoręcznie – bo własnymi palcami piękne wiosenne pejzaże.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 52, generowano: 0,579s)