A jednak Polonia! – Echo Podwarszawskie nr 1

To już pewne: Polonia Warszawa będzie trenowała na obiektach Marcovii. Marecki klub zyska nową infrastrukturę.
W ubiegłym roku było głośno o możliwym mariażu klubów piłkarskich z Warszawy i Marek. Polonia poszukiwała miejsc treningowych w pobliżu Warszawy – było to spowodowane konfliktem ze stolicą, która klubowi zaproponowała wysoki czynsz za korzystanie z miejskich obiektów. Teraz jest już wszystko jasne: KSP Polonia będzie trenować na Wspólnej w Markach, w zamian dofinansuje rozbudowę mareckiego klubu.

- Umowę z Marcovią podpisaliśmy w drugiej połowie 2009 roku na 10 lat – mówi rzecznik Polonii Igor Gołaszewski. – Na wiosnę ruszą prace. Znajdą się tu trzy boiska: dwa trawiaste i jedno ze sztuczną nawierzchnią, do generalnego remontu jest przeznaczony także budynek klubowy. Na jesieni, jeśli nie będzie żadnych utrudnień, obiekt powinien już ruszyć.

- Zarząd klubu zdecydował się na zawarcie umowy ze względu na rozbudowę infrastruktury i nowe inwestycje, powstanie m.in. oświetlenie, monitoring, boiska – twierdzi Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc, prezes Marcovii. – Będziemy mogli korzystać z obiektu, zarówno drużyny młodzieżowe, jak i seniorów. Umowa została podpisana za zgodą urzędu miasta, do którego należą teren i obiekty, na których działa nasz klub.

Plusy z umowy widzi też Janusz Werczyński, burmistrz Marek: – Powstanie no-wy obiekt sportowy bez nakładów miasta – mówi.

(wt), bk


Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
– Tunel toczy się powoli
– A jednak Polonia!
– Co będzie z budynkiem starej przychodni?
– Czy wiesz, że…
– Kronika policyjna
– Najbrudniejsza rzeka w powiecie
– Nowa linia do M1
– Strażacka dla samochodów, dla pieszych nie
– Dokąd z dzieckiem

Komentarze: 5

 1. Co do Długiej to artykuł chyba napisany na zasadzie, co usłyszeliśmy to napisaliśmy – codziennie przechodzę obok „Smródki” i jak 5 – 10 razy na rok coś śmierdzi to góra. Problem Długiej jest ten sam, co Wisły – brak zainteresowania, żeby ludzie zaczęli chodzić wzdłuż niej. Od kilku lat niezmiennie trzeba się przebijać przez haszcze. Przy Wiśle jest inna kwestia, ale i tak nikt się tam nie interesuje, żeby postawić budkę z piwem, ciastkami czy lodami i stąd nad Wisłą mało kto spaceruje, a przeważnie wszyscy jeżdżą rowerami i na rolkach. Pieszych jest dużo jak jeżdżą promy, ale to już inna kwestia.

 2. Kamil Marecki pisze:

  Sytuacja jest troche w brew społeczenstwu bo jak wiadomo w naszym miescie od zawsze Polonia nie była mile widziana ,zdecydowanie wiecej jest fanów najlepszego klubu świata LegiiWarszawa. ITI juz dziekujemy!!!

 3. Choć popieram w 100% koniec ITI na Legii to akurat to nie ma nic do rzeczy.

  Przytocze moje zdanie, które umieściłem na portalu kibiców Marcovii (przepraszam za duże litery, ale nie chce mi się tego przeprawiać):
  CIESZY MNIE, ŻE POWSTANIE NOWY OBIEKT, BO O TYM ZAWSZE MARZYŁEM, ALE JA WOLAŁBYM BOISKO BEZ OŚWIETLENIA I STARE DOBRE „KARTOFLISKO” NIŻ NOWOCZESNY OBIEKT WSPÓLNY MARCOVII I POLONII. PROSZĘ NIE ODBIERAĆ TEGO KOMENTARZA JAKO BUNTU, BO Z MARCOVIĄ JESTEM ZAWSZE – NA DOBRE I NA ZŁE. I NIE MA ZNACZENIA CZY BOISKO NA WSPÓLNEJ ZBUDUJE POLONIA, GROCLIN DYSKOBOLIA CZY IZOLATOR BOGUCHWAŁA TU BĘDZIE MARCOVIA, KTÓRA JEST ZAWSZE Z LEGIĄ WARSZAWA !

 4. Rafał O pisze:

  Jeśli mogę przedstawię również moją skromną opinię. Co do nowego obiektu ? Nareszcie!!! Chłopakom poprawią się warunki a i mecze oglądać będzie przyjemniej. Nie zapominajmy, że stadion służy również ogółu społeczności Mareckiej przy okazji organizacji różnego rodzaju imprez, a zdjęcia z ich przebiegu pojawiają się w szeroko pojętych mediach, co w pewnym stopniu będzie promować miasto. Wiadomo Marcovia i Legia bliskie naszemu sercu są, im kibicujemy, z Nimi do grobowej deski a Polonia ? na ich treningi chodzić nie będę, więc mało interesuje mnie to czy na boisku będzie ćwiczyć ten czy inny zespół czy wyląduje stado wron ? dla mnie to stadion Marcowii i basta.

 5. Słuszna opinia. Ja boję się najbardziej o jedno, czego mam nadzieje nigdy nie będzie, a mianowicie tego, że na budynku klubu i w kilku innych widocznych miejscach pojawią się loga Polonii. Wiem, że może nie ma co się przejmować skoro problemu nie ma. Mam nadzieję, że nie będzie.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,539s)